Diyarbakırlı Babadan Gay Oğula 14 Kurşun

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1


Diyarbakır'da eşcinsel olduğu için ailesinin sürekli şiddet uyguladığı 17 yaşındaki genç, işkenceye dayanamayıp arkadaşının evine sığındı. Ancak cani baba amcasıyla birlikte evi basarak genci 14 kurşunla öldürdü.

DAYANAMAYIP EVDEN KAÇTI

Diyarbakır'da akılalmaz bir oğul cinayeti yaşandı. 17 yaşındaki R.A., eşcinsel olduğu için ailesi tarafından sürekli şiddet görüyordu. Hergün dayak yiyen talihsiz genç ailesinin işkencelerine dayanamayıp evden kaçtı ve bir arkadaşının evine sığındı.

BABA VE AMCA CESEDİ YOL KENARINA ATTI

Ancak R.A.'nın kaldığı evi basan amcası zorla bir araca bindirdi. R.A. bir süre amcasıyla tartıştı. Ardından olay yerine gelen baba, silahını çekerek R.A'ya 14 kurşun sıktı. R.A'nın cesedini arabaya koyan baba ve amca, cesedi yol kenarına atarak kaçtı.

Olayın ardından annenin polise giderek yaşananları anlatması üzerine baba ve amca gözaltına alınıp mahkemece tutuklandı.

DİYARBAKIR DAHA ÖNCE BENZER BİR OLAY YAŞAMIŞTI

Daha önce de Diyarbakır'da benzer bir vaka yaşanmıştı. Söz konusu olayda Ahmet Yıldız adında eşcinsel bir Diyarbakırlı genç, ailesi tarafından öldürülmüştü.

Daha sonra Ahmet Yıldız'ın arkadaşları bu olayı Zenne adında bir filme dönüştürmüştü. Bu film kamuoyunda hem tepki hem de takdir toplamıştı. Birçok festivalden ödül alan film hala çeşitli kültür festivallerinde gösterim şansı buluyor.

 
Top