Dizi setinde patlama!

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,247
Beğeniler
426
#1
Konya'da çekimleri devam eden bir dizinin patlama sahnesi gerçek olunca, bir ev zarar gördü, bir evde tamamen yandı. Evini kiraya veren sahibi kalp krizi geçirirken, bir itfaiye eri de müdahale sırasında yaralandı.Patlama sonrası yaşanalar cep telefonuna yansıdı.​


Olay, akşam saatlerinde merkez Selçuklu İlçesi Hocacihan Saray Mahallesi Saray Caddesindeki bir evde meydana geldi. İddiaya göre, Ulusal bir kanalda yayınlanan bir dizinin Konya'daki çekimleri için Abdullah Karabakla evini kiraladı. Dizi ekibi boş olan eve bakım yaptıktan sonra patlama sahnesi için hazırlık yaptı. Sahnenin çekimi başladıktan sonra patlamayı gerçekleştiren dizi ekibi beklediklerinden daha fazla bir etkiyle karşılaştı. Patlamayla birlikte evde yangın çıkarken, yan tarafta bulunan ve içinde çocuklarında bulunduğu bir evin camları da kırıldı.Ölen ve yaralananın olmadığı patlama sonrası dizi ekibi kameraları ve diğer cihazlarını yangından zarar görmemesi için kurtarırken itfaiye ekiplerine de haber verdi.
Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yanan ev tamamen söndürüldükten sonra suya dayanamayarak yıkıldı. Müdahale sırasında itfaiye erlerinden 37 yaşındaki Ramazan Yıldırım, gözüne gelen tazyikli su nedeniyle yaralandı. Evinin tamamen yıkıldığını gören sahibi Abdullah Karabakla ise kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan ev sahibi tedavi altına alındı.

Camları kırılan evinin bahçesinde patlamadan kalan yerleri gösteren İbrahim Benzer ise, " Evde çocuklarım vardı, patlamayla korkmuşlar. Hale kendilerine gelemediler. Evin camları kırılmış. Çok şükür başka bir şey olmamış" dedi. Çevrede oturan vatandaşlar ise, " Bize dizi çekimi var dediler, sonra güçlü bir patlama oldu. Patlamanın dozajını ayarlayamadılar ve yangın çıktı. İtfaiye müdahale ederek söndürdü. Çok şükür ölen ve yaralanan olmadı. Sadece ev sahibi kalp kiriz geçirmiş" dediler.
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 

Benzer konular

Top