Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşları ince bayanlar aşağıdaki yöntemleri deneyerek hızlı bir şekilde kaşlarınızı kalınlaştırmanız mümkündür.

Bir pamuğa sarımsak yağı ve zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza bu karışımı her gece yatmadan önce sürün. Bir zaman sonra kaşlarınızın çıktığını göreceksiniz. Bu işlemi kokusuna dayanırım derseniz direk sarımsağın kendisini sürerek deneyebilirsiniz.

Fındık yağınında kaşları çıkarmakta etkili olduğu söylenenmektedir. Denemek isterseniz bir fındığı ortadan ikiye bölün ve ateşte az miktar ısıtın. Isınan fındığın iç kısmını kaşlarınıza sürün.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,087
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#2
Etkileyici bir bakış sağlamada önemli bir etkiye sahip olan kaşlar sevinç, hüzün, mutluluk gibi duyguları karşı tarafa aktarır. Son zamanlarda kadınlar tarafından tercih edilen kalın kaşlar kişinin genç ve doğal görünmesine yardımcı olur. İnce kaşları kalınlaştırmak için bazı doğal yöntemler mevcuttur.

Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Sarımsak: Ortadan ikiye kesilen bir diş sarımsak düzenli olarak kaşa sürülürse zamanla kaşların kalınlaştığı görülecektir. Sarımsağın kokusundan etkilenenler sarımsak yağını da kullanabilir. Bu yöntem haftada 1 defa, gece yatmadan önce uygulanırsa etkisini daha fazla gösterecektir.

Hint Yağı: Kaşların uzaması için gerekli olan vitamin, yağ ve proteini içinde barındıran hint yağı düzenli kullanıldığında kaşların kalınlaşmasında etkilidir. Hint yağını kaşa uygulamak için saf hint yağı ile 4-5 dakika kadar masaj yapılır. Yarım saat beklendikten sonra ılık su ile yıkanır. Önerilen uygulanma sıklığı 2-3 hafta süre ile gün aşırıdır.

Fındık: 1 adet ortadan ikiye ayrılmış fındık bir süre tavada ısıtılır. Daha sonra ısıtılan fındık ile kaşların çıkış yönüne doğru masaj yaparak uygulanmalıdır. Kaşların kalınlaşmasında bu yöntem etkilidir.

Yumurta Sarısı: Kaş kıllarının ana maddesini içeren keratin proteini, yumurtanın sarısında yeterli miktarda bulunur. Yumurta sarısı ile kaşları kalınlaştırmak için bir yumurtanın sarısı beyazından ayrılır ve iyice çırpılır. Daha sonra pamuk yardımı ile kaşlara sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra yıkanır. Haftada bir ya da iki defa uygulanması önerilir.

Argan Yağı: Kaş kıllarının beslenip büyümesi için argan yağı en uygun bitkisel yağlardan biridir. Haftada 2 ya da 3 kere masaj yapılarak uygulanır. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Soğan Suyu: Soğan, içerisinde yüksek oranda kükürt barındırır. Kükürt, kaş köklerini uyandırarak kaşların kalınlaşmasına yardımcı olur. Bir adet soğan ezilerek suyu çıkartılır ve bir pamuk yardımı ile kaşlara uygulanır. Bu uygulamadan sonra birkaç saat yüz yıkanmamalıdır.

Makyaj Teknikleri: Anlık sonuç sağladığı için kadınların en sık tercih ettiği yöntemdir. Kaş kalemi ya da kaş farı ile doğru teknikler kullanılarak kaşları kalınlaştırmak mümkündür. Burada önemli olan nokta yüz tipine uygun doğru bir uygulama yapılmasıdır.
 

Benzer konular

Top