Doğanın Şifasını Çocuklara Sunuyor

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,476
Şehir
Seattle.
#1

Balparmak; arı sütü, bal ve propolis karışımının çocukların sağlıklı gelişimindeki rolünü Türkiye’nin önde gelen çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarından Prof.Dr. Hilal Mocan eşliğinde paylaştı.

Tüketicilerine sağlıklı, doğal, katkısız ürünler sunan Altıparmak Gıda’nın Türkiye bal pazarının lider markası Balparmak; arı ürünleri karışımlarından oluşan yeni serisi Apitera ile arıların mucizelerini evlere taşıyor. Bal, arı sütü, polen ve propolisin farklı karışımlarından oluşan 4 ürüne sahip Balparmak Apitera’nın “Arı Sütü-Bal-Propolis” karışımı çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlıyor.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan “Ebeveynler çocuklarının sağlıklı gelişimi için gün geçtikçe daha fazla doğal destek ürünlerine yöneliyor. Doğanın bize sunduğu mucizeler arasında yer alan; bal, arı sütü ve propolis çocukların bağışıklık sistemleri ve sağlıklı gelişimi için eşsiz birer doğal destek. Çocuklarımıza arı ürünleri karışımları verirken; güvenilir markaların ürünlerini tercih etmeliyiz. Detaylı analiz süreçlerinden geçmiş, doğru koşullarda saklanmış, saflığından ve doğallığından emin olunmuş arı ürünleri karışımlarını çocuklarımız güvenle tüketebilir” dedi. Bal, arı sütü ve propolisin karışımının çocuklar üzerindeki olumlu etkilerine değinen Mocan, “Özellikle okulların açıldığı ve kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde bu karışım, vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren ve çeşitli hastalıklara karşı koruyuculuk sağlayan en iyi doğal besin takviyelerinden biridir. Vücut savunma sisteminde rol oynayan makrofajların bakteri öldürücü etkisini ve antikor üretimini artırır. Çocukların üst solunum yolları ve orta kulak enfeksiyonlarının tedavisinde de çok önemli bir destekçidir” dedi.Altıparmak Gıda’nın kalite ve analiz süreçlerindeki gücünü dile getiren Altıparmak Gıda AR-GE ve Kalite Direktörü Aslı Elif Sunay “Sahip olduğumuz Altıparmak Gıda Analiz Laboratuvarı, alanında Avrupa’nın en kapsamlı dört eş değer laboratuvarı arasında yer alıyor. Bu durum, kalite ve analiz süreçlerimizde bize güç katıyor, Türkiye pazarında ilklere imza atmamıza vesile oluyor” dedi. Bal, arı sütü, propolis, polen gibi arı ürünlerinin faydalarının uzun yıllardır bilimsel çalışmalarla ortaya koyulduğuna değinen Sunay, “Arı ürünlerini tüketicilerimize hak ettikleri değerde sunmak için detaylı araştırmalar ve AR-GE çalışmaları yaptık. Bu çalışmaların sonunda da Balparmak Apitera Serisi ile doğal ve saf arı ürünlerini en uygun şekilde ve koşullarda tüketicilerimizle buluşturduk. Seride yer alan ürünlerimiz; saf ve doğal arı ürünlerinin en uygun miktardaki karışımlarını içeriyor. Ürünlerin besin değerini maksimumda koruyabilmek için soğutucu dolaplarda saklanan ve satışa sunulan Balparmak Apitera ürünleri ile tüketicilerimiz arı ürünlerinden, gönül rahatlığıyla faydalanma imkânı buldu” dedi. 

Benzer konular

Top