1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Doğum günü '30 Şubat'

Konusu 'Komik Yazılar ve Olaylar' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 20 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Nüfus cüzdanında doğum tarihi "30 Şubat" olan fakat yıllardır farkedilmeyen Şanlıurfalı Mehmet Nadir Çelik, "Şubat'ın 30 çekmediğini farkeden ilk görevliye yemek ısmarlayacağım" dedi. Çelik, yaptığı açıklamada, 7 Şubat 1979 yılında Şanlıurfa'da dünyaya geldiğini ve ailesinin nüfus cüzdanını, doğumundan çok sonra çıkardığını belirterek, nüfus cüzdanında doğum gününün ''30'', ayının ''Şubat'' ve yılının da ''1979'' olarak yer aldığını söyledi.

Nüfus cüzdanında yapılan söz konusu yanlışlığın, öğrenim gördüğü okullardan aldığı diplomadan, vatani görevini tamamladığına dair aldığı teskere belgesine kadar aynı şekilde yer aldığını anlatan Çelik, şöyle konuştu:
    ''Ben ve ailem, yanlışlığın çok sonra farkına vardık. Ama bu yanlışlığı hiçbir resmi kurum veya kuruluş fark etmedi. Hiç kimse Şubat ayının 30 gün çekmediğini fark edemedi. Tüm resmi işlemlerimde tarihi, 30 Şubat olarak yazıldı. Hatta bir defa nüfus cüzdanımı yeniledim ama yanlışlık fark edilmedi. Yanlışlığı ilk fark eden kurumdaki görevliye yemek ısmarlayacağım yönünde bir karar almıştım. Ama şimdiye kadar kimse bu yemeği hak etmedi.''

Çelik, birkaç yıldan bu yana, bilgisayardan hakkında yapılan sorgulamalardan doğum günü nedeniyle sonuç alınamadığını ifade ederek,şöyle devam etti:

''Bu yanlışlığın mahkeme kararıyla düzeltilebileceğini öğrendim. Bir ara mahkemeye başvurmaya karar verdim. Ama şimdi vazgeçtim. İlk başlarda rahatsızlık duyuyordum, şimdi ise özel olduğumu hissediyorum.Herhalde dünyada doğum günü olmayan tek insan benim. Bu da insana ayrıcalık veriyor.''

Çelik, doğum gününü yıllarca Şubat ayından bir veya iki gün sonra kutladığını da sözlerine ekledi. (aa)

AdaNisaNur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş