Doğum için hastane seçimi?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#1
Doğum için hastane seçimi?

Doğumu yapacağınız hastaneyi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri unutmayın...

Doğumu yapacağınız hastanede ilk önce dikkat etmeniz gereken nokta; bebek erişkin ve yoğun bakım ünitelerinin bulunmasıdır.

Özel hastanede doğum yapacaksanız doktorunuzla görüşüp beğendiğiniz odayı sizin için ayırmalarını sağlayın.

Eşinizin de sizinle birlikte doğuma girmesini istiyorsanız doğumu yapacağınız hastaneyi ona göre seçmelisiniz. Bazı hastaneler bu uygulamayı gerçekleştirmiyorlar, buna dikkat etmelisiniz.
Doğum yapacağınız hastanenin "doktor hariç" fiyatını hem normal doğum hem de sezaryen için ayrı ayrı öğrenin. KDV dahil olup olmadığını sorun. Epidural anestezi, ağrı pompası (sezaryen sonrası ağrıları gidermede çok etkilidir ve çoğu durumda kullanılır), sezaryen esnasında doktora yardımcı olacak "asistan doktor", standart dışı oda, pakete dahil olan yatış günü sayısından daha fazla yatış süresi (pakete dahil süre bazı hastanelerde normal doğum için 1, sezaryen için 2 gün, bazılarında ise birer gün daha fazladır) ekstra ücretlendirilir.

Sezaryen esnasında uygulanan ekstra prosedürler çoğu hastanede ayrıca ücretlendirilir. Her hastanenin ücretlendirme politikası farklıdır. Bunların hepsini inceleyip bir plan çıkarıp bu doğrultuda seçim yapmalısınız...
 

Benzer konular

Top