1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dolandırıcılardan MSN Vurgunu...

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Çirkin Kral tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. Çirkin Kral

Çirkin Kral Forum Tutkunu

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Gümrükçü
    Yer:
    istanbul
    Banka:
    62 ÇTL
    70 hacker’ın internetteki haberleşme programı MSN Messenger’da, şifrelerini kırdıkları kişilerin yerine geçerek yakınlarını dolandırdıkları ortaya çıktı
    İnternet üzerinde haberleşmede yaygın olarak kullanılan MSN Messenger programları internet korsanlarının yeni gözdesi oldu. MSN Messenger kullanıcılarının şifresini kıran korsanların, bu kişilerin listesindekilere mesajlar göndererek telefon kontörü veya para talebinde bulunarak milyonlarca YTL değerinde haksız kazanç sağladığı ortaya çıktı.

MSN Messenger ve MSN Hotmail’i kullanan bazı kişilerin mail adreslerinin şifrelerini çalarak internet üzerinde dolandırıclık yapan 70 hacker tespit edildi. Polis, aralarında İstanbul, Ankara Eskişehir, İzmir, Tekirdağ, Giresun, Adana, Konya, Balıkesir, Şanlıurfa, Bursa, Hatay ve Denizli’nin de yer aldığı 20 ilde operasyon başlattı. Dolandırıcılık yaptığı belirlenen 70 hacker’ın bilgisayarlarına el konuldu. Zanlılar hakkında “internet üzerinde dolandırıcılık yapmak” suçundan yasal işlem yapılacak.

BİR MAĞDUR ANLATIYOR: Ağabeyim zannettim “MSN’de abimden bir mesaj aldım. Mesajı açtım. Abimin adı, fotoğrafı var. Her zaman yazıştığım ortam... ’Bana acil kontör lazım. Gönderebilir misin?’ dedi. Ne kadar diye sordum. ’500 kontör’ dedi. ’O kadar gönderemem ama 100 kontür gönderiyorum’ dedim. Meğer konuştuğum ağabeyim değilmiş. Ayrıca benim şifremi de öğrenip yakınlarımdan kontör istemişler

2. yalçın

yalçın Katılımcı

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    620
    Banka:
    0 ÇTL
    olsun akıllı ol dikkat et

Sayfayı Paylaş