1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Domuz gribinde korkulan oldu!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MeRciMeK tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL

Virüs mutasyona uğradı..
    Dünya genelinde yarım milyon kişiye bulaşan ve 6 binden fazla cana mal olan domuz gribinin Kuzey Avrupa ülkesi Norveç’te mutasyona uğradığı saptandı. Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) yapılan açıklamada ülkede yaşanan son iki domuz gribi ölümünde H1N1 virüsünün mutasyona uğradığını açıkladı.

Norveçli yetkililer mutasyonlu griple ölen iki kişinin de sıkı şekilde izole bir şekilde tedavi edildiğini ifade etti. Virüsün mutasyona uğraması demek şu anda kullanılan aşıların işe yaramaması anlamına geliyor. İlaç şirketleri daha önce yaptıkları açıklamada, “Aşıları bedava yenileriz” demişlerdi. Ancak böyle bir durumda yeni aşıların üretim süreci çok fazla gecikecek. H1N1 virüsünde benzer mutasyonlar daha önce Brezilya, Çin, Japonya, Meksika, Ukrayna ve ABD’de görülmüştü.

Makedonya’ya domuz gribi aşısı gönderdik

TÜRKİYE, Makedonya’ya acil yardım olarak 5 bin adet domuz gribi aşısı gönderdi. Makedonya Sağlık Bakanı Buyar Osmani, Avrupa’dan sipariş ettikleri aşıların gelmesinin bazı teknik sorunlar yüzünden geciktiğini belirterek, “Türkiye’den yardım istedik. Hemen 5 adet aşı gönderdiler. Ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi. Türkiye’den gelen aşıların başta sağlık personeli olmak üzere en yüksük risk grubundaki vatandaşlara yapılacağını açıklayan Osmani, aşının güvenli olduğunu kanıtlamak için de ilk olarak kendisine aşı vurduracağını söyledi. Makedonya’da domuz gribi hastalığından bugüne kadar sadece bir kişi hayatını kaybetti.

2. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Mutasyon
    Vikipedi, özgür ansiklopedi

Değişinim ya da mutasyon, canlının genetik bilgisinde meydana gelen ve kuşaktan kuşağa aktarılan kalıtsal değişmelerdir.

Bilmiyordum öğrendim ama kötü olmuş,ALLAHA emanetiz.:(

3. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Hastalık mı yoksa aşı mı abartıldı, var bir bit yeniği lâkin çözemedim :S

Sayfayı Paylaş