Dostluğun içeriğimi değişti...?

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Katılım
24 Hzr 2011
Mesajlar
10,073
Beğeniler
114
Şehir
Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
#1
Dostluklar mı değişti, benim artık dostluğa bakış açım mı değişti, Ya da artık hassas ruhum şimdiye kadar ki sahte dostlara isyana mı geçti bilmiyorum. Ruhum arsızca beni üzeni ayıklama ya başladı sanki. Şimdiye kadar herkesin gönlünü kırmamak için elimden geleni yaparken, dostum dediğim insanların tutarsız her ağzına geleni söylerken beni ne kadar incittiklerinin farkına varmamaları benim bu yazıyı yazmama sebebiyet verdi.Benim kitabım da, evet ’dost acı söyler’ doğru ama, evet ama doğru olanı güzel bir şekilde ifade eder. Pat diye değil. Her ağzına gelenide söylememelidir diye düşünüyorum. Tutarsızca söylenen sözler, dostluğa balta vuruyor gibi hissediyorum. Anında buz kesiyor duygularım.

Tabii ki yanlışı söyleyecek ama acımasızca değil .
Yahu dostum dediğin insanla, önem verdiğin şeyleri paylaşmalısın içinde kalmamalı bazı duygular,’’sevgiler güzellikler paylaştıkça çoğalır acılar ise paylaştıkça eksilir’’ diye bilmezmiyiz.Her şeyi kendine saklamamalısın, bir başkasının sana yaptığı yanlışı anlatıyorsun, onunla dertleşiyorsun aklınca. Ama sana öyle bir laf söylüyor ki günün birinde, yahu nerden söyledim bu sözü diyorsun. Ya da eşinden dostundan olur ya bir gün dert yanıyorsun. Hani bu bazen sevgiden kaynaklanır. Kendin sevdiğini yerden yere vurursun, ama kimseye laf söyletmezsin ya, işte bunun gibi. Bir gün yanılıp ona derdini yanıyorsun en yakınında şikâyet ediyorsun, ya da önceleri sevdiğin ama sonradan duygularının değiştiği birinden. Ardından günün birinde de onu çok sevdiğini, onun senin için önemli olduğunu söylediğin an, ‘’ama geçenlerde de seni ne kadar rahatsız ettiğini söylüyordun bu nasıl iş,hayatında hep çelişkiler var net değilsin ’’ diye dostun dediğin kişi acımasızca seni eleştiriyorsa yaa bu dostluk mu sizce yapmayın Allah aşkına.Dostum dediğin kişiyle, hayatındaki gelgit ler den, iyini, kötünü, hırslarını, üzüntünü, sevincini, paylaşamıyor, günün birinde konuştuğun her söz, sana yol su elektrik olarak geri dönüyorsa “ dost acı söyler “ diye her ağzına geleni seni acımasızca eleştiriyor, önceki konuştukların, ya da paylaştığın düşüncelerin yaşadığın olaylara verdiğin tepkiler, günün birinde tokat gibi yüzüne vuruluyorsa, seni dinleyip anlamaya çalışmıyorsa! Ya hu sizce bu dostluk mu? yada benim dostluk anlayışım mı farklı?
Ben, dostum dediğim insanla konuşurken kendimi frenliyor iki kere yutkunarak bir şeyleri paylaşıyorsam burada bir sorun var gibi düşünüyorum… Ben dostumu seçerken dört dörtlük diye hiçbir zaman seçmedim. Kimse dört dörtlük değil ama! Sır saklamasını bilmeli, kendi istediği olmuyor diye seni hırpalamamalı, emrivakilerle ona duyulan sevgiyi, saygıyı istismar etmemeli. Konuştuğun her söz onda kalmalı, her halükarda ama! İnsanız bazen kırılıp gücenebiliriz arada soğuk rüzgârlar esebilir, her ne olursa olsun dostluk baki kalmalıdır söylenen her şey yutulmalıdır. Önceki konuştukların tehdit unsuru olmamalıdır diye düşünüyorum.İnsanın dostunun olması çok güzel ama dostluğu gerçek se!

Sevgiler diliyorum dostunun kıymetini bilenlere… Sevgiler diliyorum candan dostlara
 

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#2
Bu zamanda çok zor ama benim birtane canım dostum aysunum çok sık görüşemesekte bir telle bile analarız halimizden çok seviyorum dostumu:)
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#3
Canımı yakan diğer nedenlerden biride bu..
Ben sevdiğim insanlar için canımı vermeye hazırken..
Onlar çoktan canımı yakmak için yerlerini almışlar ilk sıralardan..
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,728
Beğeniler
5,007
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#4
sitem güzel bir yazıydı dostlugun anlatımı çok güzel olmuş teşekkürler. beren bunu bulabildinse ne mutlu sana zeynom cevrendekiler dost degil demekki can yakmak söyle dursun dostlukta yakılancanı içinde hissetmek vardır acı bir olur gülmek birdir. hayata bir gögus gerilir. dostluga ulaşmakda bir o kadar zordur basmak basmak ulasılır her basmakta biraz daha pekişir ilk basmakta dost iken son basmakta DOSTUM olur buda o kadar içten bir ifadedirki taaa içerden hissedilir bu beş harfli kelimeyi söylemek.
 

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Katılım
24 Hzr 2011
Mesajlar
10,073
Beğeniler
114
Şehir
Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
#5
Canımı yakan diğer nedenlerden biride bu..
Ben sevdiğim insanlar için canımı vermeye hazırken..
Onlar çoktan canımı yakmak için yerlerini almışlar ilk sıralardan..
Zeynoya katılıyorum dostlukta ölçü nasıl olmalı bazen şaşıyorum...Tek dost Allah...
 

Benzer konular

Top