1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dostluk...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 15 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.939 ÇTL
    Herkese göre farkılıdır dost/dostluk... Aslında sözlük anlamı tektir. Bazı insanlar kendi menfaatleri uğruna dostluk kavramının da dna sıylada oynuyor maalesef. İnsan nefsi uğruna tüm değerleri hiçe sayıyor fütursuzca... Oysa dostluklar, kibrit çöpleri gibi değil, köprü ayakları gibi sağlam kurulmalı/olmalı... Öyle hemen bir rüzgarda bir yerlere savrulmamalı(kibrit çöpü gibi) sağlam durmalı(köprü ayakları gibi). İşimize gelsede gelmesede söylenenler veya yaşananlar, dostluk kalıbından sıyrılıp kaçmamalıyız, bilakis kalıp doğruları beraberce bulup paylaşmalıyız. Dost olmak dost kalabilmek... Tabi bazen yanıldıklarımız da olur, hatalarımız gibi, yanılmalarıda hatalar sınıfına sokuyoruz elbet. Bazen uzun yıllar süren dostluklar mum gibi eriyip bitiyor bir hiç uğruna. Bazense hiç dost olamıyacağımızı sandığımız insanlarla bir ömür dost kalabiliyoruz. Tabi yaşamın her alanında risk/riskler vardır. Dostluklarda da maalesef risklerle doludur. Keşke dostluklar maddi olan tüm her şeyden uzak, manevi yaşanabilse bir tek. Ama bu yaşam sahnesinde o kadar sahte karakterler/tiplemeler rol alıyorki, kimin kim olduğunu anlayabilmek çok zor. Bilmece, bulmaca gibi... Kazanmak zor harcamak kolay deriz ya hep. İşte dostluklarda böyle, kazanmak zor, harcamak kolay. Ama her şeyde olduğu gibi istisnalar kaideyi bozmaz. Nice dostlar varki, kendinden çok karşısındaki dostu için yaşar. Helede bu zamanda... Herkesin dost olup, dost kalabilmesi dileğiyle. Nice dostluklara... (Hak eden dostlara, hak edilen dostluklara) Sen ve şen kalın. EMİ...

2. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Dostluk zor bulunur ben şükür birtane buldum kalemine yüreğine sağlık=)

3. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.939 ÇTL
    Ne mutlu sana...Ne mutlu ona. :-)

4. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Dost dost diye nicesine sarıldım
    Benim sadık yarim karatopraktır
    ...... dost dediğinin çıkarına dokun bak neler oluyor herşey sunnileşti.

5. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL

Yok ben buldum ne çıkarı var ne sunuliği var birtane var yeterde artarda iyi günümde değil kötü günümde başucumda olan canım arkadaşım :)

6. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Ne güzel bir olay ALLAH daim etsin .