Dosya İsimlerini worde kopyalanabilir mi?

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Klasör içindeki Dosya isimlerini word sayfasına veya başka herhangibir üzerinde değişiklik yapabilieceğim sayfaya (excel,metin belgesi vs.) kopyalabilirmiyim.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Hocam bu konu benim de işime yarayacak. Araştıralım bu konuyu.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Hocam şöyle bir makro buldum excel için.

Kod:
Option Explicit
Sub DosyaIsimleri()
Dim i As Integer
With Application.FileSearch
.NewSearch
.LookIn = "c:\"
.Filename = "*.jpg"
.SearchSubFolders = True
.MatchTextExactly = True
.Execute
If .Execute() > 0 Then
For i = 1 To .FoundFiles.Count
Cells(i, 1) = .FoundFiles(i)
Next i
End If
End With
End Sub
Şimdi denedim çalışıyor. Ancak berlili dosyaların adlarını alabiliyorsunuz. Örneğin bir klasör içindeki *.jpg, *.doc, *.xml, *. xls ....

Makroyu ihtiyacınız doğrultusunda düzenleyebilirsiniz ancak daha kolay bir yöntem de bulunabilir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Aslında çok kolaydır hocam. Excel'i açın. Araçlar menüsünden makrolara gelip yeni makro penceresini açıp kodları açılan penceredeki herşeyi silip ekleyin.

Örneğin C dizininde herhangi bir klasördeki word dokümanlarını arayacaksınız. bu durumda koddaki iki satırı alttaki gibi değiştirin ;

Kod:
.LookIn = "c:\dokumanlarim\"
.Filename = "*.doc"
Sonrada aynı penceredeki Run tuşuna basın excel belgenize tüm *.doc uzantılı dosyalarınız eklenecektir.

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Bu yöntemle başaramadım.Yeni makroyu açtım fakat bu kadar uzun kodu yazmak için yer yoktu.Yada ben yanlış yere yazmaya çalıştım.Araçlar-->makro--->Yeni makro kaydet...
Makro kaydet çıktı.Makro adını yazdım.Açıklama kısmındakileri sildim.Verdiğin kodları açıklama kısmına yapıştırmaya çalıştım yapışmadı.Yani beceremedim.:(