Dövizli askerlikte 4 bin euro iade

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#1
Dövizli askerlik bedelinin 6 bin euroya indirilmesi üzerine, 10 bin euro ödeyerek askerliğini yapmış olan gurbetçilere de geri ödeme yapılmasına karar verildi.
Başbakan Erdoğan, 10 bin euroya askerlik yapanlara 4 bin euro geri ödenmesi için talimat verdi.

*Dövizli askerlik 6 bin avroya düşürüldü

*Fatma Şahin: Bedelliden 2 milyar 230 milyon lira geldi
Gurbetçi gençlere geçtiğimiz hafta dövizli askerlik konusunda indirim müjdesi veren hükümet, şimdi de askerliğini 10 bin euro ödeyerek yapmış olanlar için bir müjde vermeye hazırlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dövizli askerlik bedelinin 10 bin eurodan 6 bin euroya indirilmesinin ardından bugüne kadar 10 bin euro ödeyerek dövizli askerlik yapanlara 4 bin euro geri ödenmesi için talimat verdi.

PAZARLIKTA TALEP VARDI

Geçtiğimiz ay Ankara'da gerçekleşen Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu toplantısında katılımcılarla dövizli askerlik konusunda espirili bir diyaloga giren Başbakan Erdoğan, katılımcılara dövizli askerliğin ne kadar olması gerektiğini sormuştu. Katılımcılar, 3 bin 500 euro ile 6 bin 500 euro arasında değişen rakamları teklif etmesi üzerine Başbakan Erdoğan, 'Biraz da insaflı olun' diye konuşmuştu. Bu pazarlığın ardından dövizli askerlik bedeli 6 bin euroya indirilmişti.

21 GÜN SÜRESİ YENİDEN GELMİYOR

Toplantıda bazı katılımcılar, şimdiye kadar 10 bin euro verip askerlik görevini yerine getirmiş olanlara bir indirimin söz konusu olup olmadığını sordu. Başbakan da geri ödeme için talimat verdi. Öte yandan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın talebi doğrultusunda bedeli 6 bin euroya indirilen dövizli askerlikte 21 günlük askerlik süresi yeniden getirilmiyor. Bu sayede gurbetçiler yüksek maliyetli bilet parası ve askerlik masrafından kurtuluyor. Düzenlemeyle gurbetçiler daha karlı bir duruma geçmiş oluyor.
 

Benzer konular

Top