Dövme Çılgınlığı

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,661
Beğeniler
43
#1
Tattoo (Dövme) son zamanların en yaygın kullanılan vücut süsleme sanatı olarak günümüzde yerini almıştır. İlk ne zaman ve nerede çıktığı bilinmese de başlangıcından günümüze farklı amaçlar için; bir grubu belli etmek, bir şeylerden korunmak, bir ordu sembolü, bir asilik göstergesi gibi çok amaçlar için kullanılıp günümüze gelmiştir. Şimdilerde daha çok bir moda, yani vücut süsleme sanatı olarak yerini almıştır. Başlangıcından günümüze gelen bu süreçte kim bilir belki de ileriki yüzyıllarda ne için kullanılacağı şimdilik bir sır.

TATTOO ( DÖVME ) BAKIMI NASIL OLMALI:

Dövme yaptırdıktan sonraki bakım konusu çok önemlidir. Dövmeye günde 3 kez bepanthene plus Krem sürülmeli, Dövme iyileşene kadar direk güneş ışığına maruz bırakılmamalı, denize havuza girilmemeli, banyo yapılmak istendiğinde kalıp şeklinde vazelin sürülmesi gerekmektedir, kabuklar koparılmamalı ve kaşınmamalıdır.

GEÇİCİ DÖVME: GEÇİCİ TATTOO

Geçici dövme hint kınası ile deriye yüzeysel yapılan ve sadece siyah renkte olan bir uygulamadır. Kalıcılık süresi tene göre değişmekte olup, maksimum süresi 3 hafta ile 1 aydır. Geçici dövmede dikkat edilmesi gereken en önemli konu kınaya karşı bir alerjinizin olup olmamasıdır. 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top