1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Dün gece mehtaba daldım, seni andım, ağladım!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Vaktin sualiyle başbaşaydım
    Her lahzasında yalnızlığın prangasında çırpınan candım
    Neyi düşünsem, korkuları yenmek için tereddüt etmesem,kalbimi dinlesem hicrandım
    İçimi dağlayan bir hançeriyle ıstırabıyla, sukuta mecburbırakan narıyla naçardım, el açıp ruhumun sahibine anlattım

Çünki en yakınımdı, çilem aşikardı
    Ne sabır ve ne de kanaat sinemi suhulete ram eyleyen karardı
    Akıl acziyete duçar olan, irade şaşkınlık yaşayan, hissiyatdurmadan savuran andı
    Kararan bir nazar yakındı, yeis içinde nefeslenmek acımdı,umut solmaya yüz tutmuş korkuydu, ölümün nasihatı ne ibretli bir vaazdı

İnsan umutlanabilir, bu tabiidir
    Gönlün lisanınıda kimi vakit acizdir, inşirah onun içingereklidir
    Sabır ve sebat hak için, sadakat sevdası vuslat için, aşk,aklın ve izanın şevkinde dirliktir
    Nefes huzura hasret kalmadan, cefayı hevese bırakmadan, hevaiçinde yol alığ dağlanmadan inkişafa ve irfana bel bağlaması fazilettir

Ariflik, halin dilinden anlamaktır
    Sezgi ve hassasiyete akıl ve edep vezninde nazar etmesifarktır
    Nefs her demde derdiyle heyecana davet eden terbiyeye muhtaçbırakılan hardır
    Kalp, nardan emin olmak için ihlas ve inayet içinde hakkavakfedilmiş furkandır, ab-ı cenahtır, Rahmet-i rahmana firkatle yakaranhicrandır

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş