Dünyanın En Fakir Ülkeleri

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#1
Dünyanın En Fakir Ülkeleri

Dünyanın en kaliteli ve en zengin madenlerine sahip olan ülkeler, yüzyıllardır sömürülmelerinin eseri olarak bugün dünyanın en fakir ülkelerini oluşturmaktadırlar. Dolayısıyla, günümüzde zenginler liginin en tepesinde olan ülkelerin, zenginliklerinin asıl kaynağı bu ülkeleri sömürmeleridir. Bu ülkelerin tamamı da Kara kıta olarak adlandırılan Afrika’dadır. İşte, dünyanın en fakir ülkeleri;

Demokratik Kongo Cumhuriyeti: Yaklaşık 350 Dolar kişi başına düşen yıllık geliriyle dünyanın en fakir ülkeleri sıralamasında birincidir.

Liberya: Afrika kıtasında bulunan diğer bir ülke olan Liberya’da kişi başına düşen yıllık gelir ortalama 450 Dolar civarındadır. Darbelerin ve iç savaşların eksik olmadığı ülkelerden biridir.

Zimbabwe: Bu ülkede kara kıtada bulunmakta ve kişi başı yıllık geliri ortalama olarak 490 Dolardır. İç düzenin sürekli bozulduğu, sürekli çatışmaların ve darbelerin olduğu bir ülkedir.

Burundi: Ortalama 615 Dolarlık milli gelire sahip olan diğer bir Afrika ülkesi de Burundi’dir. Sömürgeciliğin izlerini ve acılarını taşıyan ülkelerdendir.

Eritre: Kişi başına düşen milli geliri yıllık ortalama 735 Dolar olan Eritre, Afrika kıtasında sömürülen diğer ülkelerden biridir.
 
Top