Dünya’nın en ınanılmaz kulüplerı

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,647
Beğeniler
3,764
Şehir
Ankara
#1Space, Ibiza
İngiliz eğlence severlerin müzikal cennet arayışı içerisinde İbiza'ya akın etmesiyle Space, İngiliz dans müziği yükselişini geride bırakarak popüler oldu. Ancak etkileyici uzun solukluluğunu ayırt edilir DJ'lerine borçlu. Carl Cox, Brandon Block ve Paul Oakenfold'un her biri kulüp ile özdeşleşmiş ve yeni gelenlerin uçuş rotasında olan efsanevi açık hava terasında, gelen uçaklar elleri havada eğlence severlerce karşılanıyor.

Berghain, Berlin
Friedrichshain bölgesinde bulunan enerji santralinden bozma mekana giriş kuralları oldukça sıkı – en iyisi erken ya da çok geç gelmek ve güzel Almanca konuşmak. İçeri girdiğinizde Berghain size pek çok imkan sunuyor. Evet burası çok büyük – dans pisti 18 metrelik baş döndürücü bir yüksekliğe sahip ama güçlü Funktion One ses sistemi ve sıkı partici kalabalık sayesinde buranın gece boyu teknoyla kendinizi kaybetmek için dünyanın en iyi yeri olduğunu söylemek mümkün.

Robert Johnson, Frankfurt
Gizli bir cevher Robert Johnson, Frankfurt'un biraz dışında Offenbach'ta bulunuyor. Cocoon'a yakın olan Sven Vaths'ı daha popülist bir kitle tercih ederken DJ Ata'nın işlettiği eski bir kürek kulübünden gece kulübüne dönüştürülen Robert Johnson bu işin uzmanı olarak ünlenenlerden. Üst kalite Martin Audio Ses sistemleri bu özel mekanı renkli seslerle dolduruyor ve güçlü frekanslara sahip mekan ses geçirmiyor. Şarkı sıralaması genellikle gizli tutuluyor ve bu da sadece büyük isimleri dinlemekten daha öte bir deneyim yaşamak isteyen zeki bir kitleyi çekiyor.

Cielo, New York
New York, Paradise Garage'dan özlenen mekan Twilo'ya kadar birçok efsanevi mekana ev sahipliği yapmıştır. Ama bu, şehrin bazı saklı cennetlere sahip olmadığı anlamına gelmiyor. Örneğin şehrin şık meat-packing bölgesindeki kompakt mekan Cielo. Harika bir biçimde ışıklandırılmış alçak dans pisti ve şık dekoru ile Cielo, şehrin disko geçmişini canlandırıyor. Ama burayı muhteşem yapan, son teknoloji ses sistemi ile düzenli olarak burada çalan önemli DJ'ler.

Plastic People, Londra
Sadece 200 kişiyi ağırlayan Plastic People süper kulüp olmaktan uzak olup tek bir oda, bir bar ve bir sahneden oluşuyor. Ama bu minik bodrum katı büyük iş yapıyor. Güçlü Funktion One ses sistemi ve simsiyah dans pisti ile işte size kendinizden geçip, kesintiye uğramadan müziği özgürce deneyim edebileceğiniz bir yer.

Fabric, Londra
Hiçbir inanılmaz kulüpler listesi, bu dünyaca ünlü Londra “süper kulübü” olmadan tamamlanamaz. Dünyada hiçbir gece kulübünün şarkı listesi, dünyayı sallayan süperstar DJ'lerle, keşfedilmemiş yeteneklerin hazırladığı Fabric'in şarkı listesi ile rekabet edemez. Mekanın ses sisteminin kalitesi eğlence severlerin gözlerinden okunur adeta. Özel yapım Martin One ses sistemi etkileyici bir güce sahiptir ve bu kulüpte eşine az rastlanan bir ilgi ve alaka vardır.

Dragon-i, Hong Kong
Hong Kong'un güzel insanları, şık bölge “WynHo” civarındaki Dragon-I'ya akın ediyor ama bu kozmopolit yemek ve dans mekanının bir anlamı ve kusursuz bir tarzı var. Ünlü Japon ses danışmanı Nakamura Kenzo tarafından kurulan ileri teknoloji Deep Blue ses sistemine sahip mekanda hip-hop, R&B ve house müziklerine yer veriliyor.

Warung Beach Club, Praia Brava
Bu Brazilya kulübü iyi ses sisteminden çok daha fazlasını sunuyor – tropik yağmur ormanı iklimi ve harikulade bir okyanus manzarası Warung'u kesinlikle yüksek bir kademeye taşıyor. Yine de Richie Hawtin, Sven Vath ve John Digweed gibi isimleri Güney Amerika'ya çekebilen her kulüp kesinlikle güzel bir mekandan çok daha ötedir.

Rex Club, Paris
Paris kitlesi biraz gergin olarak bilinir. Kendilerini bırakıp dağıtmaktan korkarlar ama bu kuralı bozan bir istisna mutlaka olmalı. Bu istisna da Rex. 1992'de kurulan mekanın en ünlü DJ'i Laurent Garnier'in efsanevi “Uyan” partilerinin, şehrin adının dünya kulüpleri arasında yer almasında önemli payı vardır. Eşsiz, özel yapım ses sisteminin, DJ'lere 40'tan fazla farklı ses konfigürasyonu sağladığı söyleniyor.

Womb, Tokyo
Hareketli barları ve “güzel otelleri” ile ünlü Tokyo'nun popüler Dogenzaka bölgesinde bulunan, 1000 kişi kapasiteli Womb, şehrin yeni filizlenen gece hayatının önde gelen renklerinden biri. Mekan dışarıdan bakınca sesiz sakin ve mütevazı görünüyor, içerisi ise inanılmaz lazer gösterileri ve devasa bir buçuk metrelik etkileyici bir görsel süs olan disko topu ile görsel bir şölen sunuyor. Yüksek kalite Phazon ses sistemi de kristal berraklığında ses ve bas sağlıyor.
 

Benzer konular

Top