Dünyanın En Yakışıklı Erkekleri Kimler?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,610
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1


İtalyan erkekleri dünyanın en yakışıklı erkekleri olarak değerlendiriliyor. Kelleşme ya da yaşlanma onların bakışlarındaki cazibeyi etkilemiyor, araştırmalara göre onlar her zaman çekiciler. Synovate araştırma kuruluşu, yüz yüze ve telefonla gerçekleştirdiği araştırmayı 15-64 yaş arası kadın ve erkek katılımcılarla gerçekleştirdi. 'Erkek Güzelliği' için yapılan araştırmada 12 ülkeden yaklaşık 10 bin erkek ve kadın temiz ve hijyenik görünmenin yakışıklılığı etkilediğini belirtti.

Kendine güvenme ve gülümseme önemli

Yakışıklılığı etkileyen diğer bir noktada özgüven. Kendine güvenen ve harika gülümseyen erkekler yakışıklı olarak nitelendiriliyor. Keller de yakışıklı olarak değerlendiriliyor ancak saçlı olanların yakışıklı olarak değerlendirilme oranı daha yüksek.

Erkekler de şarap gibi yıllandıkça yakışıklılaşıyor

Yaşlı erkeklerden Amerikalı, Çinli, Yunanlı ve Malezyalı erkekler yaşlarına göre en yakışıklı görünenler listesinin başında yer alıyor. Bu ülkelerdeki ünlü, görgülü ve yaşam deneyimine sahip erkekler yaşlandıkça iyi bir şarap gibi daha çekici oluyor. Ekim ayında Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Yunanistan, Malezya, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İngiltere ve Amerika'da yapılan araştırmaya göre İtalyan erkekleri dünyanın en yakışıklı erkekleri olarak değerlendirildi. İtalyanları Amerika, Rusya ve Brezilya erkekleri takip etti. Temiz ve tıraşlı olmak kadın ve erkeklerin kararlarında etkili olsa da, Kanada ve Amerika'da Hollywood aktörlerinden Brad Pitt ve George Clooney'in hafif kirli sakallı halleri daha seksi bulundu. Seksilik kavramı işin içine ünlüler girince farklılaşsa da, genel olarak tıraşlı ve parfümlü erkekler daha seksi bulunuyor.

Kadınlar nasıl erkekleri yakışıklı buluyor?

İspanya'da kadınlar kaslı ve iyi giyinen erkekleri yakışıklı bulurken, Yunan kadınları bu şekilde görünen erkekleri 'maço' olarak değerlendiriyor. İngiliz, Fransız ve Avustralyalı kadınlar için erkeğin yakışıklı olması 'harika gülümseme'sine bağlı. Bu ülkelerdeki kadınların aslında erkeklerde aradıkları şey onları mutlu etmesi.. Deodorant kullanma, duştan sonra dişleri fırçalama, tıraş olma erkeklerin yakışıklı görünmesi için önemli olsa da, tüm bunlar seksi görünmelerinde yüzde 50 oranında etkiliyor.

 

Benzer konular

Top