Dünyanın En Zehirli 7 CanLısı...

EsRaRenGiz

[ÇARŞI]
Özel üye
Katılım
31 Mys 2012
Mesajlar
726
Beğeniler
71
Yaş
21
Şehir
Bi Orda Bi Burda:)
#1
Dünyanın En Zehirli 7 Canlısı

O kimseyi ısırmıyor, o kimseyi sokmuyor. Ama zehiri bilinen en etkili zehirden bile 250 kat daha güçlü ve tüm vücudunu kaplıyor. Onu ellediğiniz anda bile felç geçirebiliyorsunuz. Eğer kazayla yutarsanız ölüm sizi 1 dakikadan daha az bir sürede bulabiliyor. Dort Poison Frog Kolombiyada yaşıyor. Neredeyse vücudu zehirden yapılmış. 2 santim boyunda ve ellediğiniz anda cildinin üzerindeki 400 ayrı alkalı zehir derinize yayılıyor. Eğer zehir kana karışırsa ölüm 1 dakikadan daha az zamanda geliyor


Dünyadaki en zehirli bir diğer yaratık deniz ahtapotudur. Adı Blue Ringed Octopus. Zehiri sadece 2-3 dakikada öldürüyor. Zehiri 2-3 dakikada öldürebilecek güçtedir.

Dünyadaki en zehirli 3. yaratık bir deniz anasıdır. Adı Box Jelly Fish`dir. Zehiri 5 dakika içinde öldürebiliyor. Hint Pasifiğinde yaşıyor. Dokungaçlarının boyu 3 metreyi bulabilir.

Dünyada bilinen en zehirli yılandır. Adı Inland Taipan`dır. Bir ısırığındaki zehir aynı anda 100 insanı öldürebilecek güçtedir. Avustralya`da yaşıyor. Kobradan 100 kat, Kara mambo yılanından 50 kat daha güçlü zehiri var. Zehiri 5 metre uzaktan etkilidir.

Dünya`nın en zehirli akrebidir. Ortadoğu`da yaşıyor. Adı Death Stalker. Türkiye`de sarı akrep olarak biliniyor. 5-6 santimetre boylarında ve 1 miligram zehiri 15 bin fareyi öldürebilecek güçte ve insanı bir saatte öldürebiliyor.

Dünyanın en zehirli örümceğidir. Adı Sydney Funnel`dir. Türkiye`de web örümceği olarak biliniyor. 2-4 santimetre boyundadır. Avustralya`da yaşıyor. 1 miligram zehiri 10 bin fareyi öldürebiliyor. 1 saat içinde öldürüyor. 2 metre zıplayabiliyor.


Dünya üzerindeki en zehirli kertenkele türüdür. Adı Heloderma Suspectum. Türkiye`de Gila canavarı olarak biliniyor. Amerika`da yaşıyor. Isırığı tedavi edilmezse ölümcül olabilir.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,246
Takım
GALATASARAY
#2
Korkarım ben bunlardan.
Bunların beni zehirlemesine gerek yokki ben zaten gördüğümde direk ölürüm :D
 

Benzer konular

Top