1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Dünyanın En Zeki İnsanından Türk Yorumu

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve cırcırböcee tarafından 22 Şubat 2007 başlatılmıştır.

 1. cırcırböcee

  cırcırböcee V.I.P V.I.P

  Katılım:
  13 Haziran 2006
  Mesajlar:
  3.520
  Beğenileri:
  68
  Ödül Puanları:
  2.880
  Banka:
  919 ÇTL
  Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Dağıstanlı Prof. Dr. Naida Camukova, Okan Üniversitesi’nde verdiği konferansta Batılılar’ın sadece akıllarını, Doğulular’ın sadece duygularını, Türkler’inse her ikisini birden kullanabildiğini söyledi.

  Türkiye’nin Batı’dan geri kalmayan beyin ve Doğu’dan geri kalmayan duygu dengesine sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Naida Camukova, "Bu özellik dengeli olarak Türkler’e verilmiş. Türkler dünyanın dengesini korumak için varlar. Doğu’da beyin, Batı’da kalp pasifize edilmiş. Denge olan Türkiye’de eksiklik güven" dedi.

  Türkiye’ye ilk gelişinde evine gelmiş gibi hissettiğini ve bunun nedenini anlamak için sık sık gelmeye başladığını söyleyen tarih profesörü, dünyanın en zeki insanı olabilmenin değil insan olabilmenin önemli olduğunu belirtiyor.

  Annesinin kendisi gibi doktor, babasının ise kendisi gibi mühendis olmasını istediğini belirten Camukova, "Ama içimden geleni seçtim. Tarihle çocukluktan bu yana bağlantım vardı. Ben de tarih üzerine eğitim aldım" diyor.

  HAFIZASINDA 3000 KİTAP VAR

  Tüm IQ testlerinden Picasso ölçüm standartlarına göre 360 üzerinden 357, 140-200 seviye arasında değişen Instain ölçüm standartlarına göre 200 zeka seviyesinde çıkan Naida Camukova, dünyanın en zeki insanı kabul ediliyor. Camukova, 300 sayfalık kitabı iki saatte okuyup, üç binden fazla kitabı hafızasında taşıyor. İki yaşında okuma yazma öğrenip, dokuz yaşında liseyle beraber tıp fakültesine giren Camukova, tıbbın ardından 16 yaşında tarih ve edebiyat fakültelerinden lisans ve yüksek lisans diplomaları aldı. Türkçe, Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Farsça bilen Camukova, Türkçe’nin de Türkiye, Azeri, Tatar, Gagavuz, Kumuk, Nogay, Karaçay ve Kazak lehçelerini konuşabiliyor.
   
 2. Girayhan

  Girayhan Uzman

  Katılım:
  12 Şubat 2007
  Mesajlar:
  936
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  630
  Banka:
  331 ÇTL
  Böyle bir beyine sahip olmak isterdim doğusu.
   

Sayfayı Paylaş