Dürüstlük Ne Kadar Umrunuzda?

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Dürüstlük ne kadar umurunuzda?

Herkesin umurunda gibi görünür dürüstlük, ama gene de kimse yalan söylemeden, arada küçük oyunlar oynamadan duramaz. Bu son ikisini kuralına göre yaptığınızda gene de dürüstlük çerçevesinden çıkmış sayılmayabilirsiniz. Ama acaba bu yeter mi dürüst kalmaya? Dürüstçe söylüyoruz, siz de inanın: Bilimsel hiçbir kaygımız bulunmamakta.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,733
Beğeniler
5,020
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
Hiç umurunuzda değil
Hayatın adil olmadığının, insanların artık dürüst olsunlar diye yetiştirilmediğinin farkındasınız. Dürüstlüğü umursamamak bir tür savunma mekanizması olarak gelişmiş sizde. Eğer umursarsanız hem hiç hareket edemeyeceğinizi hem de hayatınızda insan barındıramayacağınızı biliyorsunuz. Bu yüzden sanki böyle bir sorun yokmuş gibi davranıyorsunuz.
 
Katılım
7 Ags 2011
Mesajlar
69
Beğeniler
2
Şehir
Her An Her Yerde :)
#3
O dürüst mü?

Eğer karşınızdaki dürüst davranıyorsa siz de dürüst davranıyorsunuz. Yok yalan söylüyor, aldatıyorsa gözünüzü bile kırpmadan aynısını yapıyorsunuz. Hayat adil değil biliyorsunuz. Adaleti sağlamanın da ancak dişe diş bir metotla mümkün olabileceğini düşünüyorsunuz. Dürüst olmayana dürüst davranmamak içinizi acıtmıyor hiç. Ama dikkat edin işinize gelip de ilk yalanı söylediğiniz zaman "ama zaten o da dürüst değildi" demek bir savunma mekanizmasına dönüşmesin.

doğru sonuç :)
 

Benzer konular

Top