1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Düşen Melekler

Konusu 'Mitoloji' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 3 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.257
  Beğenileri:
  4.898
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.883 ÇTL
  Cennette Savaş

  Kesin olarak inanılan bilgi Lucifer'in kendi gibi olanlarla birleşip Tanrı'yı ve ona inançlı melekleri tahtından indirmeye çalışmasıdır.

  Sorun ise Tanrı insanları yarattığı zaman bütün meleklerin onların önünde diz çökmelerini istedi. O zamanın en büyük baş meleklerinden (Archangels) biri olan Lucifer bunu çok basit ve aşağılayıcı buldu ve neden "Ateş'in oğlunun Çamur'un oğlu önünde eğilmesi gerektiğini" sordu.

  Buna benzer bir başka teori ise Lucifer'in Jesus'ın (İsa) önünde eğilmeyi kabul etmemesiydi. Lucifer Seraphim'in en baş meleği ve lideriydi bu durum ona ağır gelmişti.

  15. yüzyılda 133.306.668 meleğin cennetten 9 gün içerisinde düştüğü tahmin ediliyor.

  Bir çok insanın aklındaki soru işareti ise savaşın ne zaman olduğu. Çoğu tarihlerde yer almamasına karşı Hristiyanların kitabında Satan ve Lucifer'in günahkar oldukları açıkça söyleniyor.

  Satan Archangel Michael'in gönderdiği ordularla savaşırken 10 başlı bir ejder halinde anlatılıyor. Bir kaç gün sürdüğü kayıt edilen savaşta Satan'ın ordusu çok etkili silahlar yapıp kullandılar ve Michael'in ordusunu neredeyse bozguna uğrattılar. Ama son savaşa gelince Satan ve ordusu kaybedip cennetten atıldılar.


  Neden Düştüler

  Lucifer ve takipçileri için değil de Grigoriler'in düşme sebeplerinde aklımıza soru işaretleri takılıyor.
  Lucifer daha fazla özgürlük istediği için Tanrı ve meleklerine karşı savaştı peki Grigorileri itaatsizliğe iten neydi?

  Teorilerden biri bütün meleklerin Tanrı tarafından eşit yaratılmış olması ve buna göre Tanrı'ya itaat etmeyi seçip seçmeme hakkına sahip olmalarıydı.

  Lucifer'in düşmesinin tek sebebi egosuydu ama Grigoriler insanlara yardım edip onları sevmenin düşmelerine neden olacağını hatta günah bile olacağını düşünmediler. İnsanları sevip onlara herşeyde fazlasıyla yol gösterdiler. Bu sevgi Tanrı'nın İsa'ya duyduğu ve Lucifer'in isyan çıkarmasına neden olan türden bir sevgiydi.
  Bunun üzerine Grigori Melekleri ölümlü olup insanlar gibi yaşamayı tatmak istediler.

  Bazılarına göre kadınlar çıplak gezip onları kendilerine aşık etmişlerdi. Tabi ki bu çok saçma bir teori Tanrı'nın melekleri bu kadar kolayca kanmış olamazlardı. Meleklerle insanların aşklarından doğan çocukları ise büyük bir selde yok oldular. Şimdilerde ise insanların en büyük sevgilileri cennetin bir yerinden hala bizi izliyor olmalılar.


  Cezaları

  Tanrı'nın övgüsünü kazanmak için bir müzik aletini nasıl çalmayı öğrenmek önemli değildi Lucifer için. Lucifer o kadar güzeldi ki bir müzisyenin usta ellerinde çıkardığı müziği söyleyebiliyordu. Lucifer'in ilahi söylemesi için kimsenin enstürman çalmasına gerek yoktu kendisi zaten ilahiydi."

  Lucifer Eden'de Tanrı'nın bahçesinde kutsal dağda yaşıyordu. Olağan üstü güzelliği yüzünden alçak gönüllü olamadı.


  Lucifer'in 5 Hatası;

  * Lucifer Tanrı'nın yerinde olmak ve onu tahtından kaldırmak istedi.

  * "Yıldızların" üstünde oturmak istedi. Yıldızlar Tanrı'ya itaat eden meleklerdi.

  * Bütün evreni kontrol etmek istedi.

  * Yartıcısının yansıması olmaktan mutlu olamıyordu artık.

  * Sadece kendinden sorumlu olmak ve herkesten yüksekte olmak istedi.


  Bu günahlarının sonunda cennetten sonsuza kadar düştüler ve cennetin 2. katında hapis olarak cezalarını bekliyorlar. Lucifer ise Dünyada İsa yeniden doğduğu zaman cezasını çekecek.


  Tanrı Lucifer'i yarattığı zaman kendisine karşı isyan çıkaracağını bilmiyor muydu?

  * Evet biliyordu.

  Peki bunu önleyebilir miydi?

  * Evet önleyebilirdi.

  Neden yapmadı o zaman? Lucifer düşmesi çok büyük acı olan harika bir melekti. Onu kışkırtacak hiçbir neden de yoktu.

  * Çünkü Lucifer de bizim gibi istediğini seçme hakkıyla yaratıldı. Tanrı meleklere ve insanlara iyiyi ve kötüyü seçme hakkını verdi. Kötüyü seçenlere karşılık Tanrı her zaman üstün güçlüdür.


  Grigoriler 4 bölüme ayrılmışlardır baş melekleri şunlardır;

  Kuzey - Formalhaut

  Güney - Regulus

  Doğu - Aldebaran

  Batı - Antares


  İnsanlar gibi görünürler ama daha uzun ve sessizdirler. Yahudilere göre kötü ve iyi "watchers" vardır iyiler cennetin 5. katında görev alırken kötüler ise 3. kattadırlar.

  Grigoriler Tanrı tarafından ilk insanları gözetmeleri yol göstermeleri için yaratılmıştı. Grigori gerek ruh gerek fiziki olarak neredeyse devler kadarlardı.Ama bu melekler insanlara Tanrı tarafından yasaklanan büyü sihir yıldızları okumak gibi erdemleri öğrettiler.

  Tanrıyı sinirlendiren ise bu meleklerin ölümlü dişi insanlar tarafindan baştan çıkarılmış olmalarıydı. Hatta cüsselerini hiçe sayarak evlenip çocuk sahibi dahi oldular. Grigorilerle insanların birleşmesinden olan çocukların isimleri "Nephilim" koyuldu.

  Böyle birşey affedilemezdi. Bunun üzerine Grigoriler görevlerinden alınarak cennette hapis oldular. Eski zamanın birinde çıkan büyük bir sel yanlızca insanları cezalandırmak için değil yarı insan yarı melek olan Nephilim'i de dünyadan temizlemek içindi.

  Görevlerine sadık kalmış Grigorilerin Baş Melekleri ise şunlardır;

  Uriel Raphael Raguel Michael Zerachiel Gabriel ve Ramiel.


  LUCIFER

  Lucifer ismi "Işık veren" anlamına gelir. Venüs'ün en parlak yıldızıdır. Mitolojide Tanrıça Aurora (Dawn) ve Tanrı Ceyx'in oğludur.

  Birçok kişinin düşündüğünün aksine Satan ve Lucifer tamamen farklı meleklerdir. Lucifer'in cennetten atılma sebebi tamamen megolamanlığına ve kişisel sebeplerine bağlıdır. Lucifer "Satan değil" ilk günahkar olan melektir.

  . " Nasıl Cennet'ten düşersin ah Lucifer sabahın oğlu! Bütün milletleri arkasına alan sen nasıl birden yere inersin! " .

  Bu görüşe göre bu pasaj o zamanda Babylon'ı yöneten kral tarafından Lucifer'e yazıldı. Diğer taraftan Samael'e yazılmış olma ihtimali de var. Ama konu şu ki Lucifer olduğu Seraphim Archangel pozisyonundan atılarak cennetten düştü. Samael ise terketmeyi kendi seçti " düşmedi ".


  " Şeytan " sıfatı Cennet'in düşen yıldızı olarak görülen Lucifer'e verilmişti ama artık Satan ile Lucifer yer değiştiriyor hatta çoğu zaman birbirleriyle karıştırılıyorlar.

  Lucifer harika bir komutan prens ve bir yöneticiydi. Düştükten sonra bile gücünün birazına sahip olduğu söylenir. Lucifer Tanrı'nın karşıtı mıydı? Hayır böyle birşey olamaz çünkü Tanrı Lucifer'in yaratıcısıdır. Ama Lucifer Archangel Michael'in karşıtıydı.


  SATAN

  Satan hakkındaki en büyük teori Tanrı'ya ihanet edip ondan sonra isyan çıkarmasıydı. Satan Tanrı'nın Adem'e olan tutkusunu çok kıskandı. Yılana dönüşerek veya yılanın kendisini kullanarak Eve'in (Havva) yasak elmayı yemesini sağladı. Bunun üzerine Tanrı Satan'ı cennetten atarak dünyaya sürdü. Düşen Melekler cennetin 2. katında hala cezalarını bekliyorlar.

  Birçok inanışa göre yılan Satan'ın yeniden doğup dünyaya inmiş halidir.

  Bunlara göre Satan Dünya ve Cennet arasında gidip geliyor. İnsanları baştan çıkarıp Tanrı'ya olan inançlarını yok etmeye çalışıyor. Bu yüzden Satan " Şeytan " olarak geçiyor.
   
Benzer Konular
 1. PİNKY
  Mesaj:
  11
  Görüntüleme:
  2.454
 2. AngeL

  Melekler

  AngeL, 5 Temmuz 2008, Paylaşıldığı Yer: Resimler
  Mesaj:
  18
  Görüntüleme:
  2.090
 3. ZeyNoO
  Mesaj:
  278
  Görüntüleme:
  58.677
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  314
  Görüntüleme:
  31.056
 5. Beyfendi
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  620
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş