Düşünüyorum, O Halde Varsın..

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#1
Gecenin sıcağı emip, serin serin üflediği bir saatte; bir ayağı yamuk sedirde sallanırken gözlerimi dikmişim gökyüzüne yine seni düşünüyorum. Düşünüyorum o halde varsın. Hep olduğun yerde, içimin en sakınılanındasın.


Kıpırtısız,


Dingin,


Yeşil gözlerinle gülümserken.


Kıpırdama sakın …. ( Hafızama aldım bile.)


Arşivliyorum bekle biraz. Tam, acılarına merhem olduğumu söylerken çektiğim fotoğrafının yanına koyuyorum. Gözlerinin yeşili… iki farklı tonu nasıl da güzel. Biri güneş vurmuş gibi parıltılı taze bir fidan ve diğeri puslanmış bir akşamüzerinde olgun bir koca çınar.


Yaslandığım,


Dinlendiğim,


Kendime dillendiğim


Yapraklarını dökme sakın… (Dilekler bağladım bile dallarına.)


Bize dair. Umut yüklü, henüz yitmemiş…. Defter aralarında sakladığım cıfcıflı çikolata kağıtları gibi saklıyorum seni içimin sayfalarında. Kimseler bilmesin demiştin, sakınıyorum. En büyük hazinem oluyorsun çocuk aklıma. Korsanlardan sakınmak için kilitli tutuyorum dudaklarımı. Sana susuyorum, lal olup bize “sus”uyorum. Bir gülüşünle su veriyorsun gönlüme.


Bulut olup,


Çisil çisil elerine yağıyorum.


Sonra şımarık küçük sevgilin oluyorum.


Sımsıkı sarıl, bırakma sakın….. ( Kokunu çektim bile içime.)


Narkoz almış gibi uykuya hazırım şimdi, sen kokulu rüyalara… Yarı baygın, yarı ölü halimdir sana en yakın olduğum zaman. Elimi uzatsam değecek kadar, gözlerimi yummam yeter. İşte buradasın. Kolların bana açılmış. Uçurtmamsın sevdaya doğru ayaklarımı yerden kesen.


Savruluyorum,


Rüzgar kirpiklerimde sevişiyor


İçim çekiliyor.


Takılıp gerçeklere, durma sakın… (Ben çoktan düştüm bile içine)


Zamansız oldu, biliyorum. Hatta biraz da geç. Akıl edemedim, düşüşleri. Ben alışkınım uçurum kenarlarına, rüyalarımda çok atladım boşluğa, süzülüp parmak uçlarımda konuverdim sevdaya.


Ben gerçeğe hiç böyle çakılmadım.


Bilemedim


Uyandım, mahmurum ve hala aşık!! ( Acıtmadım ya seni!! )Esra Soytürk
 

Benzer konular

Top