1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Duvarcı ustası (yasanmıs gercek olay)

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Hazangülü tarafından 26 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Lutfen sonuna kadar okuyun.

Bu olay gerçek hayatta olmuş ve basına yansımış bir olaymış.Büyükşehir Belediyesi Kuruluşlarından KIPTAS'in Genel Müdür Yardımcısı Emin Batur,
    şantiyelerden birinde meydana gelen bir kaza sonunda kazaya maruz kalan duvarcı ustasının yazdığı tutanak:
    İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmiyerek, ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. şu anda hastanede yatmama
    neden olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur.
    Bildiginiz gibi ben bir duvarcı ustasıyım.inşaatın 6.katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı, yaklaşık 250 kg.kadar oldugunu tahmin ettigim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu. Aşağiya indim
    bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım, 6. kata çıktım ipi bir
    çıkrıktan geçirip ucunu asağıya salladım. Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili 6. kata çıkardım. ipin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum.
    Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havada buldum. Nasil bulmuyayim ben yaklasık 70 kiloyum.
    250kg lik varil suratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti. Heyecan ve şaşkınlıktan ipi birakmayi akil edemedim. Yolun yarisinda Dolu varille carpistik. Sag İki kaburgamin burada kirildigini saniyorum. Tam
    yukari cikinca 2 parmagim iple beraber cikriga sikisti. Parmaklarimda
    bu sirada kirildi.Bu esnada yere carpan varilin dibi cikti ve tuglalar
    etrefa sacildi. Varil hafifleyince bu sefer ben asagiya inmeye varil
    yukari cikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille carpistik.Sol
    bacağimin kaval kemigide bu sirada kirildi. Can havli ile ipi
    birakmayi akil ettim. Basimi yukari kaldirdigimda bos varilin suratle uzerime geldiğini gordum. Kafatasimin da boyle catladiğini saniyorum.
    Bayilmisim, gozumu hastanede actim. Cenab-i Hak'tan tum kullarini boyle
    gorunmez kazalardan korumasini diler, hurmetle ellerinizden operim.

2. Melek

Melek Usta

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    45 ÇTL
    biz bu olayı üniversitede hukuk dersinde okumuştuk çok ilginçti ve çok gülmüştük :)

3. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka: