1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Edirne Uzunköprü Anadolu Teknik Lisesi,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Konusu 'Liseler Rehberi' forumundadır ve Mc_ÖRGE tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. Mc_ÖRGE

  Mc_ÖRGE HalaMadrid

  Katılım:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.607
  Beğenileri:
  84
  Ödül Puanları:
  1.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Kaptan
  Yer:
  İzmir
  Banka:
  3.990 ÇTL
  Okulumuz inşaatı 1976 yılında, 24 dönüm arsa üzerine 4 blok olarak başlamış ve 1980 yılında tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. Uzunköprü Endüstri Meslek Lisesi olarak 1980–1981 Öğretim yılında Tesviye Bölümü ile öğretime başlamıştır. Daha sonra 1981–1982 Öğretim yılında Metal İşleri Bölümü, 1982–1983 Öğretim yılında Elektrik Bölümü, 1992–1993 Öğretim yılında Yapı Bölümü açılarak öğretime devam etmiştir. 1996–1997 Öğretim yılında ise okulumuz bünyesine Teknik Lise Elektrik bölümü açılmış ve okulumuzun İsmi Uzunköprü Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olmuştur. Sonra 2001–2002 Öğretim yılında Teknik Lise Makine Bölümü açılmıştır. 2003–2004 Öğretim yılında ise okulumuz Endüstri Meslek Lisesine Bilgisayar (Yazılım)Bölümü açılırken Yapı Bölümü yeterli öğrenci sayısını tamamlayamadığı için kapanmıştır. 2006–2007 Öğretim yılında ise okulumuz bünyesinde Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü açılarak okulumuzun İsmi Uzunköprü Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değişmiştir. Şu anda Endüstri Meslek Lisesinde Bilgisayar, Elektrik, Tesviye ve Metal İşleri Bölümleri, Teknik Lisede Elektrik ve Makine Bölümleri ve Anadolu Teknik Lisesinde Bilgisayar Bölümleri eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda üç ayrı binada eğitim öğretime devam edilmektedir. İdari binada 12 derslik, 2 teknik resim salonu, 2 bilgisayar laboratuarı,1 toplantı ve teknoloji sınıfı, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuar, 1 öğrenci ve öğretmenlerin yararlandığı sosyal alan bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz bünyesinde Metal İşlerine Bölümüne ait bir bina ve Elektrik Bölümü ile Tesviye Bölümlerine ait bir bina, kapalı spor salonu, futbol sahası ve basketbol sahası bulunmaktadır.
  Okulumuzda şuanda müdür, müdür başyardımcısı, teknik müdür yardımcısı, 3 adet müdür yardımcısı ile 24 adet kültür dersi öğretmeni, 23 adet teknik öğretmen, 10 adet yardımcı personel toplam 62 personel görev yapmaktadır.
  Okulumuzda Anadolu Teknik Lisesinde 1 sınıfta 30 öğrenci, Teknik Lisede 6 sınıfta 125 öğrenci, Endüstri Meslek Lisesinde 19 sınıfta 486 öğrenci ve 24 beklemeli öğrenci ile toplam 665 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.
  [​IMG]  Anadolu Teknik Lisemizde 2 alan, Teknik Lisemizde 2 alan ve Endüstri Meslek Lisemizde de 4 alan bulunmaktadır.

  ANADOLU TEKNİK LİSESİ: İlköğretim okulu üzerine dört yıl öğretim süreli okullardır. Bu okullarda öğrencilere; orta öğretim düzeyinde asgarî ortak genel kültür vermek, toplum sorunlarına duyarlı, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırma amacına yönelik ortak genel kültür dersleri ile birlikte endüstriyel teknik alanlarda mesleki formasyon kazandıran, hem yüksek öğretime hem mesleğe hazırlayan, aynı zamanda bir yabancı dil öğretilmesini amaçlayan, fen bilimleri ağırlıklı programlar uygulanmaktadır.

  1. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  2. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  TEKNİK LİSELER: İlköğretim üzerine 4 yıl öğretim süreli okullardır. Bu okulların 9'uncu sınıfı meslek liselerinin 9'uncu sınıfı ile ortaktır. 9'uncu sınıfta belirli derslerden, ilgili mevzuatında belirtilen başarıyı gösteren öğrenciler teknik liseye geçiş yaparak, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda endüstriyel teknik alanlarda meslekî formasyon verilmesini sağlayan, öğrencilerini hayata, iş alanlarına ve yüksek öğretime hazırlayan, fen bilimleri ağırlıklı programlara devam edebilmektedirler.
  Teknik liseler ilk kez 1969-1970 öğretim yılında faaliyete geçirilmiştir.

  1. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  2. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]Öğrenim süresi 3 yıl iken yeni yapılanma çerçevesinde öğretim süresi 4 yıla çıkarılan bu okullarda öğrencilere; orta öğretim düzeyinde asgarî ortak genel kültür vermek, toplum sorunlarına duyarlı, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırma amacına yönelik ortak genel kültür dersleri ve çeşitli meslek alanlarında endüstrinin ihtiyaç duyduğu meslekî formasyon verilmek suretiyle, hayata, iş alanlarına ve yüksek öğretime hazırlayan programlar uygulanmaktadır. Endüstri meslek lisesi öğrencileri; 11 ve 12'incisınıflarda (öncelikle son sınıf öğrencileri olmak üzere) genel bilgi ve teknik teorik dersleri haftanın iki gününde okulda, uygulamalı meslek derslerini ise haftanın üç gününde alanları ile ilgili işletmelerin makine, araç-gereç ve mesleğinde uzmanlaşmış personel imkânlarından yararlanarak iş yerlerinde yapmaktadır.

  1. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  2. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  3. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  4. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]


  ADRES​
  II. Murat Yolu Uzunköprü / EDİRNE

  TELEFON​
  0 (284) 513 16 30

  FAX​
  0 (284) 513 47 96

  WEB​
  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

  e-mail​
   

Sayfayı Paylaş