1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ege İnsanı

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve Papatya tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.772
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.924 ÇTL

Tamam yurdum insanı iyidir hoştur candır da...
    Ege insanı başkadır ya,bir kere sıcak kanlı güler yüzlüdür. Benzemez öyle hiç kimseye.
    Kendine has hali tavrı doğallığı,hatta kokusu bile vardır diye düşündüğüm konudur kendisi. :)

2. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Buyurun benim :))

3. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Türkiye'de şiveler arasında gülme sıralamamda her daim ilk sırada yer alan insanlardır.
    "Götürüver" kelimesini bir egelinin şiveyle okumamasını şiddetle tavsiye ediyorum efenim. Özellikle Denizli :)

4. aslann
    Ruhhastasi

aslann Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!

Beğenileri:
    499
    Ödül Puanları:
    5.330
    Yer:
    MAVİ
    Banka:
    135 ÇTL
    Severim ege ağzını :)

Not:Şive olarak bilinen aslında ağızdır.

5. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    ege insanı türkiye sınırlarında namı yayılmış bir insan tipidir. sıcakkanlı misafirperve ve bi o kadar da eğlenceli kişiliklerdir.üniversiteyi manisada okumamdan mütevellit bende ayrı bir yere sahiptirler.

6. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Şimdi okudum hoşuma gitti..:)

Egeliyiz Biz
    Ne balıktan ne rakıdan geçeriz. Zeytinyağsız yemek yemeyiz. Herşeyi yoğurtlayıp rakıya meze eyleyebiliriz. Efelik kanımızda var kimselerin tebaası olmayız. 6000 yıllık bir medeniyetin mirasçılarıyız. Tembeliz, üşengeçiz, güzeliz...
    Medeniyetin beşiğinde doğmuş talihlilerdeniz. Keyfimize düşkünüz. Güneşin, denizin, balığın, rakının, dostluğun, aşkın anlamını biliriz.
    Kızlarımız güzel, erkeklerimiz efedir. Türkülerimiz mertliği, efeliği anlatır..

7. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.520
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    153 ÇTL
    Her gün mutlaka, hiç tanımadığın bir insan, gülümseyerek selam verebilir sana, sakın garip karşılama:)
    yolda yürürken şarkı söyleyebilirsin, deli mi ne, diye bakmazlar asla.
    arkadaş grubunla belediye otobüsüne binip dans edebilirsin, herkes size katılır:)
    Ekmek arası dönerini kimseden çekinmeden yol ortasında da yiyebilirsin, 'kıyamam, acıkmış' anlayışındadır insanlar.
    bu arada İzmir'e de değineyim.
    istediğin gibi giyinirsin, her şey mübahtır, asla dışlanmazsın.
    her sokakta en az 5 supermini etekli kız görebilirsin, biraz özgüvenliyizdir.;)
    bunlar benim tespitlerim.
    Yanlış mıyım @_nehir_ :) ?

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014
  8. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    bende bendeee:)( Son yıllarda yaptığım bir hata sonucu kanıma trakyalılık karışsada bende bende:D)

9. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Doğru @dderya :)
    Ben İzmirli değilim, üniversite için geldiğimde tanıştım bu güzel insanlarla.. Rahat, yardımsever, açık görüşlü, farklı hayat tarzlarına saygılı, yaşamayı seven, birazcık tembel, her yere geç kalan; aynı benim gibiler yani :P
    Her yer aynı değil tabi, biraz kıyı köşe kalmış, tutucu yerleri var hala ama genel olarak seviyorum Ege insanını :) Ege bu kadar güzel olunca, insanına da yansıyor tabi :)

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014
  10. RUZG4R
    Küstah

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    Alımlı mı alımlı, her yanından güzellik akan genç kızımız bakkala girer ve ekmeklerin olduğu kısma yönelir. Bu sırada bakkalda bulunan delikanlımızın gözleri kamışmıştır. ” Ulan ne de güzel kız “ diye iç çeker. Kızı süzer çaktırmadan. Üstüne pembe bir t-shirt giymiştir, onun üstüne de adisas marka eşofman üstü hani şu 3-4 çizgililerden. Altına da en kalitelisinden livays kotuyla çok güzel yakıştırmıştır hepsini üstüne. Giyinmesini de biliyordur yani. Oğlan olup bitenleri izlerken ne alacağını da unutur ve kızımızın hülyasına dalarak onu sessizce ama masum hislerle izlemeye dalar. Kız dükkan sahibine elindeki ekmeklerle yanaşır:

”İki ekmek parası al hurdan. İki de sakız ve’cen mi?“

Ege’de aşklar böyle başlar dostlar. Hayat böyledir çünkü. Saf ve içten. En köylüsünden en şehirlisine, en okumuşundan en cahiline insanlar - eğer memleketleriyle gerçekten bağlarını koparmamışlarsa - dillerinden konuşmalarından bir türlü kopamazlar. En zengin mahallelelerde dolaşın, gezmekten gelen – belki bi 10 sene önce daha bir açıkça bu şekildeydi - kolları düğününde takılan altınlardan pek de havaya kalkmayan gelin kızımız ve kayınvalidesinin komşularıyla sohbetini dinleyin, anlarsınız. İkisinin de saçları fönlü, kıyafetleri İstanbul hanımefendilerinin havasını alacak kadar güzeldir . Mahalleli sorar:

- Nerden bö’le?

- Gezmeden gız, altın gününü gittiydik.

- Bene niyi çağırmadınız ya? Ben de geli ve’seydim.

Mersindeyiz, Denizlili bir hemşehrimiz ögretmen. Sınıfta gürültü yapan bir öğrenciye bağırır:

- Kızdırmeyin bene, şindi sene tahtaya kaldırır, sıfıra basarım.”

İiyiz iyi :D

Alıntı​

Sayfayı Paylaş