1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Eğitim Bütçesi Yarı-Yarıya Azaldı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve gizemce tarafından 5 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. gizemce

gizemce Katılımcı

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    student
    Yer:
    istanbul
    Banka:
    0 ÇTL
    Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, “AKP hükümeti diğer tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da özelleştirmeyi ilke edindiği için Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden yatırıma ayrılan pay yarı yarıya azalmıştır” dedi.
    Dinçer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın okul öncesi eğitimin yüzde 25'den yüzde 50'ye çıkarılması, sınıf mevcutlarının azaltılması gibi vaatlerde bulunmasına rağmen bunun hangi kaynakla finanse edileceğine dair en ufak bir bilgi vermediğini savundu. Dinçer, bu oranın ancak okul öncesi eğitimin parasız hale getirilmesi ile mümkün olabileceğini kaydetti.

Sayfayı Paylaş