1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Eğitimde Akıllı Defter Dönemi

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve Mc_ÖRGE tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. Mc_ÖRGE

  Mc_ÖRGE HalaMadrid

  Katılım:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.607
  Beğenileri:
  84
  Ödül Puanları:
  1.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Kaptan
  Yer:
  İzmir
  Banka:
  3.990 ÇTL
  [​IMG]

  Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, okula yeni başlayan miniklere dersi daha iyi anlamalarını sağlamak için hazırlanan akıllı defterleri hediye etti.

  Dağıtım töreni, Bayrampaşa Mobil İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Törene, Bayrampaşa Kaymakamı Abdülkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Bayrampaşa İlçe Milli eğitim Müdürü B. Servet Bakırcı, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Halil Dinler, Ak Parti İlçe başkanı Cemil Yıldız, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Küskü, Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Bekir Önder, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir izleyici kitlesi katıldı.

  [​IMG]

  Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, katıldığı toplantının uzaması nedeniyle programa katılamadı.

  Programda protokol konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, akıllı defteri tanıtan bir sunum yaptı. Sunumda, akıllı defterin kullanım özellikleri, yer tutmaması, öğrenmeyle ilgili kolaylıklarını anlatan Bürge, tüm ülkede öğrencilerin böyle kolaylıklara ulaşması için herkesin elinden gelen çalışmayı yapması gerektiğini belirtti. Eğitim hayatımızın ayrılmaz parçası olduğunu ve cahillikle savaşmanın önemini vurgulayan Bürge, bilenlerle bilmeyenleri ayırt etmek için çalışmak gerektiğini ifade etti.

  Sunum sonrası Mobil İlköğretim Okulu öğrencileri kolbastı ile misafirleri eğlendirdi. Daha sonra dağıtılan akıllı defterlerine kavuşan öğrencilerin gözlerindeki sevinç görülmeye değerdi.


  [​IMG]

  Akıllı Defter

  Özellikle okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin derste daha kolay anlayabilmeleri, yazma ve silme işlemlerinde zaman kaybını azaltmaları ve böylece öğrenme sürecini ve kalitesini artıracak olan Akıllı Defter, öğretmenlerinde işlerini kolaylaştıracak.

  Akıllı Defter içinde yazma tekniklerinden çarpım tablosuna, Türkiye haritasından mıknatıslı Satranç takımına kadar ilköğretim birinci sınıfında bir öğrenciye lazım olabilecek her tür aktivite bulunuyor. 16 sayfa olan defterin yazı bölümü 4 sayfadan oluşmasına rağmen tüm yazma işlemlerini ve yazma reflekslerinin gelişimini sürdürebilecek kalitede olan akıllı defter aynı zamanda görsel tasarımıyla matematiğin de öğrencilere sevdirilmesini amaçlıyor. Defterin sonunda, satranç oynama teknikleri çizgi karakterlerle eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Defterin arka iç kapağında ise mıknatıslı bir satranç seti bulunuyor.
   

Sayfayı Paylaş