1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Eğitime Kar Molası

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve kelebek tarafından 17 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle pek çok ilde eğitime ara verildi. İstanbul Valiliği de ilk ve ortaöğretim okullarında yarın için tatil kararı aldı.

İSTANBUL

Saat 14:30'da bir değerlendirme toplantısı yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın İstanbul’daki tüm ilk ve orta dereceli okulların tedbir amacıyla tatil edildiğini açıkladı.
    Vali Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacaklarını bildirdi.

BURSA

Bursa kent merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi. Taşımalı sistemde meydana gelecek ciddi aksamaların ve öğrencilerin güvenliği ile okula ulaşmalarında meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla il merkezi ve ilçelerde, 18 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

KOCAELİ

Kocaeli'nde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liseler ile Kocaeli Üniversitesi'nde yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
    Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okullar 18 Şubat Pazartesi günü tatil edildi.
    Kocaeli Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise yoğun kar yağışı nedeniyle 18 Şubat Pazartesi günü bütün fakülte ve yüksek okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.
    Açıklamada, üniversitede eğitim ve öğretimin 19 Şubat Salı günü yeniden başlayacağı kaydedildi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, Valiliğin aldığı karara göre pazartesi günü bir gün süreyle tatil edildi. İlçelerde ise hava şartlarına göre Kaymakamlara yetki verildiği bildirildi.

SAKARYA

Sakarya'da da kent merkezindeki kar kalınlığı 20 santimi aştı. Adapazarı merkeze bağlı köyler diğer ilçelere bağlı 133 köyle ulaşım sağlanamadı. Sakarya Üniversitesi yarın için 1 günlük tatil kararı alırken, iki il valilikleri de il genelinde ilk ve orta dereceli okullar için 1 günlük tatil kararı aldı. Okulların salı günü de tatil edilip edilmeyeceğine yarın karar verilecek.

KONYA

Konya'daki yoğun kar yağışı nedeniyle, ilköğretim, lise ve Selçuk Üniversitesi'ndeki eğitime pazartesi günü bir gün ara verildiği bildirildi.
    Kent merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreyi geçmesi ve ulamışın olumsuz etkinlenmesi nedeniyle okullar, Pazartesi günü için bir gün süre ile tatil edildi. Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, yoğun kar yağışının dolayısıyla ilköğretim ve lise okullarında bir gün ders yapılmayacağını açıkladı. Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıkmada da kar yağışının devam etmesi nedeniyle pazartesi derslerin yapılmayacağı bildirildi. Tatilin devam edip etmeyeceğinin kar yağışının yoğunluğuna göre değişeceği öğrenildi.

BARTIN

BARTIN'da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi günü bir gün tatil edildi. Yoğun kar yağışı Bartın'da yaşamı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde kar kalınlığı 40 santimetreye kadar ulaştı. Kent merkezinde araçlarında zincir bulunmayan sürücüler yolda kalınca, araçlarını yol kenarlarına çekerek gidecekleri yere yürüyerek ulaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bartın Valiliği, Ulus İlçesi dışında, kerkez ilçe diğer tüm ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulları yarın bir günlüğüne tatil etti.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş merkez ve bağlı köylerde eğitime 1 gün, Andırın ilçesinde ise 2 gün ara verildi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Kürşat Kırbıyık, yaptığı açıklamada, hava muhalefeti nedeniyle Kahramanmaraş merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.
    Andırın ilçesinde ise yağış nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiğini ifade eden Kırbıyık, diğer ilçelerdeki durumu daha sonra değerlendireceklerini kaydetti.

MUŞ

Muş merkezde ve il genelindeki tüm köylerdeki ilköğretim ve liseler pazartesi günü bir gün süreyle tatil edildi.
    Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, Muş merkezde ve il genelindeki tüm köylerdeki ilköğretim ve liseler pazartesi günü bir gün süreyle tatil edildi. Valilik, Muş'un diğer ilçe merkezlerindeki okullarda ise eğitime ara verilmeyeceğini bildirdi.

2 GÜN TATİL OLAN İLLER...

TOKAT

Tokat il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.
    Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır, kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışının yarın da devam etmesinin beklendiğini söyledi. Bazı ilçelerde kar kalınlığının 40 santimetreyi, bazı ilçelerde ise 70 santimetreyi bulduğunu belirten Çakır, il merkezindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildiğini ifade etti. Çakır, "İlçelerimizde inisiyatif kaymakamlarımızda olduğu için duruma göre 2 veya 3 gün tatil edecekler." dedi.

KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Dün gece etkisini artıran kar yağışı, özellikle Ilgaz'da tipiye dönüştü. Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar, pazartesi ve salı günü 2 gün süreyle tatil edildi.

KIRŞEHİR ÇİÇEKDAĞI

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesindeki okullarda kötü hava koşulları nedeniyle 2 gün eğitim ve öğretime ara verildi.
    Çiçekdağı Kaymakamı Sedat Eliuz, ilçede kar kalınlığının 35 santimetreyi bulduğunu, karla birlikte tipinin hayatı büyük ölçüde olumsuz etkilediğini söyledi.
    Eliuz, "Yaptığımız değerlendirme sonucunda ilçemiz genelindeki ilköğretim, lise ve dengi okulların yarın ve salı günü tatil edilmesini uygun bulduk" dedi.​

2. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    bizim işlerde tatil olsa yaw..:(

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL

TUNCELİ

Tunceli'de Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde ilköğretim okullarında ve liselerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bedensel engelli personelin de 2 gün izinli sayılacağı, hamile personele de kurum amirlerince mazeret izni verilebileceği kaydedildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'nin bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, Bayramiç, Yenice ve Çan ilçelerinde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

4. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    ANKARA

- Ankara Valisi Kemal Önal, olumsuz hava koşulları nedeniyle Ankara'nın merkez, ilçe ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini bildirdi.

Önal, geceden itibaren başlayan ve gün içinde etkili olan kar yağışının ilk ve orta derecede öğrenim gören öğrencilerin ulaşımda can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacağını gözlemledikleri için yarın eğitime ara verileceğini söyledi.

Vali Önal, ayrıca kamu kurumlarında çalışan özürlü vatandaşların da yarın idari izinli sayılacaklarını belirtti

SİNOP

- Sinop'ta etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle pazartesi gününden itibaren okullar 2 gün tatil edildi.

Karadeniz'de etkisini arttıran yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Sinop'ta dün gece saatlerinden itibaren zaman zaman tipi şeklinde yağan kar, sabahın ilk ışıklarıyla etkisini arttırdı. Sinop Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta öğretim okullarını 2 gün süreyle tatil ettiğini duyurdu. Bu arada yoğun kar yağışı nedeniyle 469 köyden 377'sinin ulaşıma kapandığı bildirildi. Kar yağışının devam etmesi nedeniyle birçok köyde yol açma çalışması

yapılamıyor.

Kar yağışının olmadığı bölgelerde ise Sinop İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

MALATYA

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde, kar nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Doğanşehir Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, Doğanşehir'e bağlı köy ve beldelerde hava şartlarının elverişli olmayışı ve yağan karın yolları kapatması sonucu 18-19 Şubat günleri okulların tatil edildiği belirtildi.

Doğanşehir Kaymakamı Cevdet Atay, köylerden gelecek öğrencilerin kar yağışı nedeniyle zor durumda kalacağını belirterek okulların Pazartesi ve Salı günleri tatil

edildiğini bildirdi.

5. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    DÜZCE

Kar yağışı nedeniyle Düzce'nin Cumayeri ilçesinde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildi.

Cumayeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, gece başlayan kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği ilçede ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildiğini açıkladı.

KARABÜK

Karabük'ün Eskipazar, Eflani ve Ovacık ilçelerinde kar ve tipiden dolayı ilk ve ortaöğretim okulları yarın bir günlüğüne tatil edildi.

Karabük Valisi Can Direkçi'den alınan bilgilere göre, Karabük'ün Eflani, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinden dün geceden itibaren etkili olan kar ve tipiden dolayı kapanan köy yollarında ulaşım olmadığından dolayı ilk ve ortaöğretim okullarının 1 günlüğüne tatil edildiğini bildirdi.

Okulların tatil edildiği Eflani, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde 4 bin civarında öğrenci eğitim ve öğretim görüyordu.

ORDU

Ordu'da bu sabahtan itibaren etkili olan kar yağışı yüzünden Ordu'da okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, "Ordu merkez ve sahil ilçelerinde 1, yüksek ilçelerde 2 gün eğitim ve öğretime ara vermek zorunda kaldık." dedi.

Kar kalınlığının şehir merkezinde 10 santimi bulduğu Ordu'da hava şartları hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı sonrası Gülyalı, Perşembe, Fatsa ve Ünye'de kar kalınlığı 20 santimetreye yaklaştı. Kalınlık, özellikle Gürgentepe, Kabadüz, Akkuş ve Mesudiye'de 1 metrenin üzerine çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, sahil ilçelerinde 1, yüksek ilçelerde ise 2 gün eğitim ve öğretime ara vermek zorunda kaldıklarını söyleyerek, "Ordu, Gülyalı, Perşembe, Fatsa ve Ünye'de 1 gün, diğer ilçelerde 2 gün tatil edildi. Hava durumuna göre yeniden değerlendirilecek." diye konuştu.

SİVAS

Sivas'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sivas ve ilçelerinde etkisini gösteren olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

YALOVA

Yalova'da yoğun kar yağışı sebebiyle okullar yarın tatil edildi.

Yalova Valiliği'nden yapılan basın açıklamasında, yoğun kar yağışı ve fırtına sebebiyle 18 Şubat Pazartesi günü (yarın) ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, Meteoroloji'den alınacak bilgiler doğrultusunda ileriki günlerde okulların tatili konusunda gerekli açıklamaların yapılacağı bildirildi.

6. Kassandra

Kassandra Usta

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    sıfatsız zamirsiz zarfsız....
    Yer:
    kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim evde
    Banka:
    25 ÇTL
    hayırlı haberlerinin devamını bekliyoruz kelebek =)

7. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Ben de mola istiyorum:@:@:@

8. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    İstersen okulları değişebiliriz benim yerime tatili sen yap :P Ben bıktım buranın soğuğundan :)

9. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Tatilim iki güne çıktı :)

10. Kassandra

Kassandra Usta

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    620
    Meslek:
    sıfatsız zamirsiz zarfsız....
    Yer:
    kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim evde
    Banka:
    25 ÇTL
    Yoğun kar yağışı üniversitelerdeki eğitimi de kesintiye uğrattı. İstanbul'da Kadir Has ve Aydın üniversitesi tatil kararı aldı.

Olumsuz hava şartları nedeniyle, Başkent ve İstanbul Aydın üniversiteleri
    ile Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Yerleşkesi'nde eğitim-öğretime, 18 Şubat 2008 tarihinde bir gün ara verildi.

Amasya Üniversitesine bağlı fakülte ve yüksek okullarda ise eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli de yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle üniversitelerinde eğitime 2 gün ara verildiğini bildirdi.

Bağdaş kurup parmaklarımı birleştirip hımmmmmmmmmmmmmmmmmmm yapsam bizimkide olur muuu:D

Sayfayı Paylaş