Eksik filmi 17 Nisan'da vizyonda!

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,339
Beğeniler
6,890
Şehir
Seattle.
#1

30 yıl boyunca birbirini hiç tanımayan iki kardeşin hayatlarına ve geçmiş acılarına ışık tutan Eksik filmi 17 Nisan’da vizyona giriyor."Eksik" 80 darbesi sonrası, parçalanan bir ailenin, 30 yıllık ayrılık sürecine ışık tutmaya çalışırken, bir anne (Melek) ve birbirinden ayrı büyümek zorunda kalan iki oğlu (Türker ve Devrim) arasındaki ilişkiyi irdeliyor.

Üçünün de yıllarca derinlerde sakladıkları özlemle karışık öfkelerine, geçmişte kalmış bir kırılmanın parçalarını birleştirme çabalarına ve hayatlarında ilk kez yüzleşmelerine tanıklık etmeyi amaçlıyor.

Barikat Film tarafından yapılan ‘Eksik’in senaryosu Mehmet Kala ve Şeref Nokta'ya ait.
Başrollerini Nur Sürer, Barış Atay, Özgür Emre Yıldırım ve Toprak Sağlam'ın paylaştığı projenin kadrosunda Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Sarp Akkaya, Caner Erdem gibi isimlerin yanı sıra Sermet Yeşil, Salih Bademci ve Bülent Çolak da konuk oyuncu olarak yer alıyor.
Görüntü yönetmenliğini Barış Aygen'in üstlendiği filmin müziklerini ise Uğur Ateş ve Saki Çimen besteledi.

Çekimleri Antakya'da gerçekleştirilen "Eksik" filmi 17 Nisan 2015 tarihinden itibaren tüm Türkiye’de, 23 Nisan 2015 itibariyle de Avrupa’da 9 ülkede vizyona girecek.

Avrupa’da bazı ülkelerde galalar yapılacak. "Eksik" İKSV Film Festivali'nde ulusal yarışmada da yer alacak.

 
Top Bottom