Elektrikli DeLorean yolda

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,757
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#1
gelecege dönüş filminin unutulmaz arabası
Dr. Emmett Brown'un zaman makinası haline getirmeyi başardığı efsanevi araba DeLorean DMC-12, dönemin şartlarına ayak uydurularak elektrikli hale getirildi. Bugün ilk resimleri yayınlanan araç, 2013 yılında seri üretime geçecek.peki bu efsane nedir :
Delorean firması 1975 yılında kuruldu sahibinin soyadını taşıyan firma sadece 1982 yılına kadar devam edebildi.Firmanın batmasının sebebi deloreanın sahibi olan john delorean'nın çeşitli uyuşturucu suçlamalarından içeri alınmasıdır.Ama bu suçlamalar sonradan asılsız çıkmıştır.

Sadece delorean firması fotoğrafta gördüğünüz modeli üretebilmiştir bu modelde dmc-12 modelidir.Paslanmaz çelik dış kaplaması ve kanat kapılarıyla gerçekten gönülleri fetheden bir görünüşe sahip.


Bu aracın sadece dış görünüşüne önem verilmemişti arka bagajında sakladığı 170 bg lik PRV motoruyla ‘da göz dolduruyordu.2.9 litre 6 silindirli büyük bir motor yatıyor bagajında(Bu araç aynı vosvos lar gibi motor kısmı bagajda bagaj kısmı kaputtadır).Delorean firması sadece tek model üretebilmiştir dmc 12 modeli 7 yıl içerisinde 9000 adet üretilmiş ve hala günümüzde 6500 e yakını sağlam bir şekilde duruyor.Eğer amerikaya giderseniz bu araçtan görme olasılığınız az da olsa var diyebilirim.
 
Top