Elif Şafak - Siyah Süt

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Bu kitap okunur okunmaz unutulmak için yazıldı. Suya yazı yazar gibi...
"Siyah Süt" kadınlığın, kadınların hayatının kasvetli ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili. Birdenbire gelen ve geldiği gibi hızla dalgalar halinde çekile çekile giden bir haletiruhiye burada incelenen. Bu haliyle elinizde tuttuğunuz kitap bir nevi tanıklık. Otobiyografik bir roman.
(...) Annelik dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biri; güzel ki hem de nasıl. Aldığı tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyor.
Öylesine benzersiz, öylesine kıymetli... aynı zamanda çetrefil, karmaşık ve kimi zaman hayli ağır.
"Siyah Süt, cesur, şaşırtıcı, tılsımlı bir roman: Bunca kötülüğün ortasında, bize umut veriyor Elif Şafak, dayanabilmek, direnebilmek ve sonra hayata, bir mucize gibi, yeniden başlayabilmek için."
Selim İleri​
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#2
Elif Şafak'ın diğer kitaplarından farklı olarak yazdığı otobiyografik bir roman. Hamilelik öncesi çelişkiler ve hamilelikte yaşadığı buhranı anlatan ve her kadının okuması gerek diye düşündüğüm yine bir Elif Şafak kitabı.. Diğeir kitaplarının yarattığı etkiyi yaratamasa da üstümde tarzındaki farklılığı bu kitabında da hissettirmiş.Erkeklerin okurken sıkılacağını düşünüyorum ama her kadın kendinden bir kısım mutlaka bulacaktır ;)
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#3
o parmak kadınlarla dost oldum, özellkle kariyeri savunanı çok sevmiştim :)
eğer biraz neşelenmek ve bir kadın yazarı anlamak istiyorsanız kesinlikle okuyun bence
 

Benzer konular

Top