1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Emekli Maaşından Yapılan Gizli Kesinti Nasıl Geri Alınır

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Suskun tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  311
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.933 ÇTL
  Şubat 2010 Emekli Maaşlarından Yapılan Kesinti

  SSK ve Bağ-Kur emeklilerine adam başı 60 lira zam yaptığı hasebiyle Başbakan’a çiçek veren derneğin başkanına kıyak olsun diye, 500 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisi hiç haberleri olmadan derneğe üye yapıldı ve şubat ayında her emekliden en az 12 lira dernek aidat kesintisi yapılıp gönderildi.

  EMEKLİLERİN DERNEĞE ÜYE OLDUKLARINDAN HABERİ YOK

  Emeklilerin hemen hiçbiri derneğe üye olduklarını bile bilmiyorlar, yılda bir kere ve zam verildiği ay aylıklarından kesinti yapıldığı için farkına da varmıyorlar.

  Üstelik bu ayrıcalık sadece bu derneğe tanınıyor. Başka emekli derneklerinin üyelerinden kaynakta kesinti yapmayan SGK sadece TİED üyeleri için kaynakta kesinti yapıp, hesaplarına aktarıyor.

  NE YAPMALI?

  Şimdi yapmanız gereken, ısrarla SGK Bilgi Edinme Birimi’ne gerek yazıyla gerekse SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu ([Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]) web sayfası üzerindeki Bilgi Edinme bölümünden, derneğe üye yapılıp yapılmadığınızı, emekli aylığınızdan kesinti yapılıp yapılmadığını, yapılmışsa kaç para olduğunu sorun.

  Yasal süresi olan 15 günde cevap vermezlerse de Başbakanlık Bilgi Edinme Kurulu’na şikâyet edin. Burası da size yardımcı olmazsa İş Mahkemesi’nde SGK’yı eksik aylık ödediği için dava edin.
   
Benzer Konular
 1. KıRMıZı
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  825
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  3.062
 3. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.640
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.945
 5. Suskun
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  2.377
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş