En Çılgın Modifye Edilmiş Arabalar

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#1


AC Schnitzer genelde sağduyulu, hızlı yol arabaları üretir. Yarattıkları arabalar gittikçe daha da çılgınlaşıyor. Belki bunun için en iyi örnek Z4-tabanlı Topster. 450bhp gücünde M5 V8 motoru, 2003 yılındaki Frankfurt otomobil fuarı için üretilmiş.
Porsche fabrikasından çıkan belki de en aşırı araçlar ele alınıp, kapsamlı bir şekilde revize edilmesi ile çılgın arabalar oluşturuyor. Örneğin; 1,105bhp gücündeki GT9-R , 416km/sa hızında sadece 20 adet üretilmiş. Otobanda rakip tanımayacağı kesin.
Önceleri, Bentley'ler o kadar ayrıcalıklı araçlardı ki asla modifiye edilmeye ihtiyaçları yoktu. Tetsu GTR, en dikkat çeken modifiye arabalardan biri. Uzun süre geliştirilen araç 800bhp gücünde , 320 km/sa hıza ulaşabiliyor.
Mercedes, genelde havalı görünümlü araçlar üretmez. 2008 yılındaki SEMA Fuarı için Boulevard Customs, GLK350 modelini revize etmiş. Sürüş yüksekliği 64mm olan bu çok hızlı arabanın görünümü şaşırtıcı bir şekilde iyi.
Brabus genelde daha sıradan arabalar üretir. Fakat bu sefer, hem çok güzel görünen hem de dünyanın en hızlı arabalarından birini ortaya çıkardı. Orjinal Rocket, birinci nesil Mercedes CLS, 365km/sa hıza çıkabiliyorken, yenisi 370km/sa hıza çıkabiliyor.Eğer Corvette'lerin esprili yanından hoşlanıyorsanız, Callaway tam size göre. Bu hızlı araba her ne kadar galerideki diğer arabalar kadar iyi olamasa da, görünümü onu farklı kılıyor. 650bhp gücündeki araç, en yüksek 331km/sa hıza çıkabiliyor.
Brabus, Alpina ve Callaway gibi; Carlsson'da üreticilerinin durumundan hoşlanıyor. CL65 AMG-tabanlı C25, Mercedes rozeti takmıyor. 753bhp çift-turbo V12 motoruyla hızlı olduğu kadar pahalı da. Fiyatı vergiler hariç €429,000'den başlıyor.
1980'lerden itibaren arabaların çılgın görünümü kişilerin daha cesur görünmesini sağladı. Chameleon; uzun ve markanın diğer lüks ürünlerinden sıyrılan görünüşü ve iç tasarımıyla çok beğenilmişti. Araç, Mercedes SEC tabanlıydı.
Newmad 24,000 saat çalışma $1.3 milyon maaliyet ile yaratıldı. 8,125cc V8 motoru;540bhp gücünde ve 233 km/sa en yüksek hıza sahip.
Bir Mercedes'iniz olsun istiyor fakat Mercedes'in çizgisini fazla tutucu buluyorsanız. FAB Design tam size göre. Eni oldukça geniş bu modelin zarif olduğunu söylemeyiz ama kesinlikle çok etkili.
 

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#2


Toplumda bir anda fark edilmenizi sağlayacak bir araba icat edildi. BMW X6M formundaki, G-Power 900bhp gücünde çift-süperşarjlı V10 motoru ve karoseri ile muhteşem görünüyor.
Dikkatleri üzerinize toplamanın bir diğer yolu ise Geiger Hummer. Aldatıcı standart dış görünüşüne rağmen oldukça güzel. Yine de lastiklerinizin yırtılırsa ya da ön camınız kırılırsa şaşırmayın.
Gemballa; işini her zaman en iyi şekilde yapar. Bu modelde hiç bir zayıflık bulamazsınız. Cayenna-tabanlı Tornado, karbonfiber karosere ve 700bhp gücünde V8 motora sahip.
Hamnn, gelede BMW'leri modifiye etmesiyle tanınır. Fakat son yıllarda çalışmalarını genişletti. Fiat 500'den Mercedes SLR'a kadar uzanan geniş bir model listesiyle çalışıyor. Volcano ise 700 bhp gücünde V8 motora sahip, en yüksek hızı 350km/sa olan harika bir görünüme sahip bir çalışması.John Hennessey, 1991 yılında his Mitsubishi 3000GT VR-4'sini tamir etmeye karar verdi. Şimdi nansıl göründüğüne bakın! Venom GT'sini tümünü yeniden yapılandırdıktan sonra 1,200bhp gücünde bir canavar elde etti.
Robert Jankel, Mercedes, Rolls Royce ve Ferrari'lerine yaptığı değişikliklerle tanınır. Fakat Tempest'e duyduğu ilgi sayesinde Chevrolet Corvette C4 tabanlı bu aracın Kevlar(çok hafif karbon kökenli sağlam liflerden oluşan malzeme) kaportaya, 535bhp gücündeki süpersarjlı 6.7-litre V8 motora kavuşmasını sağladı.
Mansory yapılmış en çılgın modifiyecilerden birisi. Eğer zarif, sağduyulu , dikkat çekmeyen bir araba istiyorsanız uzak Mansory aklınıza asla getirmeyin. Renovatio, 700 bhp gücünde altın sarısına boyanmış Mercedes SLR, ise tasarımlarının yalnızca bir örneği.
İki motora birden sahip olabilecekken neden tek bir motoru seçeceksiniz? Bu MTM'nin sıradışı felsefesi. MTM, Audi TT'yi her iki ucunda bir motor olacak şekilde değiştiriyor. İlk olarak 346km/sa hıza çıkabilen bu araç artık 386km/sa hıza çıkabiliyor.
Alois Ruf, 1060'dan beri modifiye arabalar hazırlıyor. Fakat 1987'de CTR2 Yellowbird ile adını duyurana kadar tanınmıyordu. 339 km/sa hıza çıkabiliyordu. 20 yıl sonra ise CTR3'ü ortaya çıkardılar. 700bhp gücündeki bu canavar araba 376km/sa hıza çıkabiliyor. Çarpıcı karoseri ise gözlerinizi şaşılaştırabilir.
Techart sadece Porsche modelleriyle çalışıyor. Alman modifiye firması şu ana kadar var olan en vahşi, en hızlı arabaları Porsche benzerlerini üretiyor. Magnum bunlar arasında en çılgın olanı. Bir roket gibi görünen bu model 680bhp gücünde 305km/sa hızında, otobanda arkanızda görürseniz korkmanıza neden olabilir.
 
Top