En çok yasadışı müziği kim indiriyor?

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
595
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
En çok yasadışı müziği kim indiriyor?
18 Eylül 2009 Cuma 23:03İnternette en çok yasadışı müziği kimin indirdiği araştırıldı... Tahmin edin bakalım müziği yasadışı kullananlar kimler?İnternetten en çok yasadışı olarak müzik parçası indirenlerin Çinli internet kullanıcıları olduğu ve bunların yüzde 78'inin internetten yasadışı olarak müzik parçası indirdikleri bildirildi.

Ipsos araştırma kuruluşuna göre, Rus internet kullanıcılarının yüzde 68'i, Hint İnternet kullanıcılarının yüzde 48'i, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki İnternet kullanıcılarının yüzde 42'si brezilyalı ve internet kullanıcılarının yüzde 42'si yaşadışı olarak müzik parçası indiriyor.

Kuruluşun 12 ülkedeki 6 bin 500 internet kullanıcısı arasında yaptığı Araştırmada, ortalama yasadışı müzik parçası indirilme oranı yüzde 44 olarak belirlendi.

Kuruluşun açıklamasında,''İnternetten yasadışı yollarla müzik parçası inderen kullanıcıların, yasalara saygı gösteren kullanıcılara oranla, sitelerden ödeme yaparak daha çok müzik parçası indirmelerinin ve onlardan daha fazla orijinal CD satın almalarının ilginç''olduğu kaydedildi yasal.

Açıklamada,''Yasadışı müzik parçası indirilmesinin, kimilerinin müzik dinlemek için heveslenmesini sağladığı görülüyor''denildi.
 
Top