En fazla şikayet kadın programlarından

Çirkin Kral

Forum Tutkunu
Katılım
4 Eyl 2006
Mesajlar
2,191
Beğeniler
24
Yaş
34
Şehir
istanbul
#1
RTÜK İletişim Merkezi’ne (RİM) hizmete girdiği ilk gün 712 başvuru yapıldı. En çok şikayet kadınlara yönelik sabah saatlerinde yayınlanan programlar hakkında gelirken, vatandaşlar tepkilerini "Kadın programları ev kadınlarına boşa zaman geçirtiyor" sözleriyle dile getirdi.
Vatandaşların radyo ve televizyon yayınlarıyla ilgili görüşlerinin doğru ve sağlıklı bir biçimde alınması amacıyla açılan RİM'e hizmete girdiği önceki gün vatandaşlardan başvuru yağdı.
Devlet Bakanı Beşir Atalay’ın da katıldığı bir tanıtım toplantısıyla hizmete giren RTÜK’ün "444 1 178" hattına ilk gün vatandaşlarca toplam 712 başvuru yapıldı. RİM’e, ulusal televizyon kanallarının yanı sıra yerel televizyon kanallarının programları konusunda da çok sayıda başvuru yapılması dikkat çekti.
Başvurular, operatörlerce bilgisayara aktarılarak aynı anda çağrı merkezinden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndaki merkeze yönlendirildi.
İlk gün yapılan başvurularda, televizyonlarda gündüz kuşağında yayımlanan, kadın izleyicilere yönelik programlar en fazla şikayeti alan programlar oldu. Başvuruların bazıları şöyle:
-... Reklamında küçük bir yaratık çıkıyor. Torunlarım ondan korkuyorlar ve uyuyamıyorlar. Lütfen bu reklamı kaldırın.
- Semra Hanım hâlâ programa çıkıyor. Lütfen engelleyin.
- İzmir’de küçük çocuğa yapılanlar insanlık dışı. Çocuklarım haberlerde görmüşler ve soruyorlar. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Lütfen bu haberleri yayımlarken çocukların da izleyebileceğini göz önünde bulundursunlar.
- Klipler çok açık saçık. Lütfen buna bir çözüm bulun.
- Sabahları yayımlanan, Aydın’ın, Seda Sayan’ın, Hülya Avşar’ın, Ahu Tuğba’nın olduğu programları hangi kitle seyrediyor, merak ediyorum.
- İnci Ertuğrul ve Serap Ezgü insanların özel hayatlarını yansıtıyorlar, yanlış buluyorum.
- Kadın programları ev kadınlarına boşa zaman geçirtiyor.
- Dizilerin daha fazla tekrarı yapılsın.
- Komedi adı altında çocuklara sahtekârlık aşılanıyor.
- Hava tahminleri tutmuyor. Şikayetçiyim.
 
Top