En İlginç 10 Dijital Kol Saati

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,357
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#1
Teknolojinin ilerlemesiyle küçülen cihazlar, artık kol saatinizin içinde de yer bulmaya başladı. Ekranı değişen saatlerden tutun da dosya kapasitesi 4 GB olanlarına hatta kulaklık girişi sayesinde birkaç saniye içerisinde MP3 çalara dönüşenlere kadar en ilginç 10 dijital kol saatleri.

Saatinizin duvar kağıdı olacağını hiç düşünür müydünüz? Fiyatı yaklaşık 100 Dolar olan saatte tam 60 farklı duvar kağıdı mevcut. 1.5 inçlik LCD ekranında, keyfinize uygun olan birini seçip kullanabiliyorsunuz.E-Ink markalı bu saatin görünen kısmı değişebiliyor. Siyah olan kısımlar beyaz, beyaz olan kısımlar da siyah olabiliyor. Fiyatı, 270 Dolar civarında. 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor.

Hava durumunu kontrol etmek istiyorsanız, bilgisayardan, gazeteden ve tv'den bakmayı bir kenara bırakın. Bu saat, internet bağlantısı kullanarak istediğiniz bir şehrin hava durumunu size gösterebiliyor. Fiyatı yaklaşık 60 Dolar.

Bu kol saati, hem cep telefonu hem de USB bellek. Üstelik dokunmatik ekranı da mevcut. Üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde sesli iletişim kurabiliyorsunuz. 1.3 inçlik ekranı var. Fiyatı ise 149 Dolar.


Saatinizin duvar kağıdı olacağını hiç düşünür müydünüz? Fiyatı yaklaşık 100 Dolar olan saatte tam 60 farklı duvar kağıdı mevcut. 1.5 inçlik LCD ekranında, keyfinize uygun olan birini seçip kullanabiliyorsunuz.


Bu saatin tasarımı ise oldukça ilginç. Biraz daha dikkatli bakanlar, saatin bir kasede benzediğini görecekler. Sağdaki daire dakikaları, soldaki daire ise saati gösteriyor. Saatin fiyatı 50 Dolar'ın biraz üzerinde.


En ilginç saatler arasında 6. sırada yer alan bu üründe de rakamların gösterildiği bölümde biraz gariplik var değil mi? tahmin ettiğiniz gibi bir yıldız haritası mevcut. Söylenenlere göre 1109 tane yıldız, bu görüntüde mevcut. Saatin fiyatı ise 600 Dolar civarında.


Dışarıdan bakıldığında normal bir saatmiş gibi görünse de GPS'i olan, uzaklığı ve kalp ritminizi ölçebilen bu saatin bir de kablosuz ağ desteği bulunuyor. Böylece kabloya gerek olmadan bu veriler bilgisayarınıza gönderiliyor. Saat, Amazon.com'da yaklaşık 300 dolar civarında.


Listedeki en çirkin saatlerden biriyle karşınızdayız. Görüldüğü üzere, bol bol hesaplamalar yapmak isteyen teknoloji tutkunları için geliştirilen saatte bir NumPad bulunuyor. Sadece 4 işlem değil, aynı zamanda bilimsel hesaplamaları da yapabilen saatin fiyatı 99 Dolar.

(Bencede çirkin.:P)


Saatinizin MP3 de çalabiliyor olması gerçekten de bazı anlarda mükemmel olabilir. Kulaklık girişi sayesinde, sizi bulunduğunuz yerden alıp müziğin istediği yere götürecek saatin tasarımı ve rengi de oldukça ilginç. 1 GB hafızası olan saatin fiyatı 99 Dolar.


Şu ana kadar tanıtılan saatler içerisinde çoğunun hafızası vardı ama bu saat kadar değil. Bir anda USB belleğe dönüşebilen saatin dosya kapasitesi tam 4 GB. Yanında her zaman USB bellek taşımak zorunda olanlar için ilginç çözümlerden biri olan saatin fiyatı da 60 Dolar.
 

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#2
İlginç saatler ama ben biraz eski kafalıyım sanırsam, sadece saat olanları tercih ederim.. Üçü beşi biarada olan şeyler bana pek cazip gelmiyor ;)
 

Benzer konular

Top