1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

En İyi 10 Korku Filmi Seçildi

Konusu 'Sinema, Televizyon Dünyası' forumundadır ve kelebek tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Amerikalı yönetmen ve senaristi William Friedkin'in "Şeytan" (1973) filmi tüm zamanların en iyi korku filmi seçildi. HMV şirketinin yaptığı kamuoyu yoklamasında ilk sırada yer aldı.

6 bin kişinin katıldığı kamuoyu yoklamasında 3'üncü sırayı Ridley Scott'ın yönetmenliğini yaptığı 1979 yapımı "Yaratık" (Alien) aldı.

Jonathan Demme'nin yönetmenliğini yaptığı "Kuzuların Sessizliği" (1991) 4'üncü sırada yer aldı.

Onu, James Wan imzası taşıyan 2004 yapımı "Testere" izledi.

John Carpenter'ın yönetmenliğini yaptığı 1978 yapımı "Cadılar Bayramı" 6'ncı sırayı aldı.

önetmen Wes Craven imzası taşıyan 1984'de beyazperdeye aktarılan "Elm Sokağında Kabus" 7'nci sıraya yerleşti.

Hideo Nakata'nın yönetmenliğini yaptığı "Halka" ise 8'inci oldu.

Robin Hardy'nin yönetmenliğini yaptığı "Gizemli Adam" 9'uncu oldu.

ichard Donner imzası taşıyan Kehanet (The Omen) 10'uncu sırada yer aldı.

2. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    Elm Sokağında Kabus kaç serisi var hatırlamıyom ama bi çok defa izlemiştim ve yinede izlerim çocukluğumuzun efsanesi Freddy Krueger:)

3. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Hepside gerçekten izlenilesi fimlerdi benim için il sıra herzaman testeredir.

4. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Korku filmlerinden gerçekten etkilendiğim için :) pek izlemiyorum.. Ama Kuzuların Sessizliği bence süperdi.. Diğerlerini izledim mi hatırlamıyorum :D
    En iyisi film konusuna pek girmeyim :D

Sayfayı Paylaş