En iyi Düğün için 10 Şeyy

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,651
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1

Düğün gününüz, muhtemelen, çocukluluğunuzdan beri hayalinizde olan en önemli gündür ve Düğün gününün Mükemmel geçmesini istersiniz,..Bazı şeyler size sıkıntı yapabilir ama, Düğününüzün pürüzsüz geçmesi için bazı yollar vardır, şimdi size yapmanız ve yapmamanız gereken 10 en iyi düğün taktiklerini göstereceğiz...


1) Sakın herhangi birisi ile Düğün planı yapmayın..
Bu senin Düğün Günündür, bu sözü unutmayacağınızı anlayana ve inanana kadar tekrar edin.. Herkes yada kardeş, akraba, arkadaş dahil size "şunu yapmalısın, şunu yapmamalısın, o böyle olmalı, diğeri, şöyle olmalı" yada diye akıl vereceklerdir..

Ama , bu gün için en son kararları verebilecek sadece iki kişi vardır.. Onlarda "Gelin ve Damat" tır.. Düğününüzde herkesin eğlenmesini, iyi vakit geçirmesini istiyorsanız, sizde eğlenmelisiniz..Yani düğünü resmi havadan çıkartıp, eğlenmek sizin elinizde, ..

2) Görmek istemediğiniz insanları Düğününüze çağırmayın..
Düğün, belli bütçe ile yapılır ve sizde bütçeyi aşmadan, davetli listesini yapmak zorundasınızdır. Şayet kuzeniniz erol, beşinci dereceden kuzen olan, zamanında rusyadan göçen, daha önce hayatınızda hiç görmediğiniz, diğer kuzen olan, ahmetov'u da düğününüze çağırmanızı istiyorsa, kesinlikle çağırmaya zorunlu olduğunuz anlamına gelmez...

Düğün gününüzde çevrenizdeki davetlilerin, sevdiğiniz, tanıdığınız hoşlandığınız kişilerden oluşmasını sağlayın, düğün günü, hiç değilse kendi davetli listenizde kimlerin olduğunu bilmeniz, sizin için rahatlatıcıdır..

3) Sürekli olarak birşeylerin yanlış gideceği karamsarlığından kurtulun...
İyi tecrübeli bir Düğün organizasyoncusu, size her zaman herşeyin tam zamanında olacağını garanti etmez, ama doğru gideceğini garanti edebilir.. Evet, hiçbir şeyin, yanlış gitmediği mükemmel düğün , sadece filmlerde olur, gerçek dünyada böyle değildir.. Düğün günü boyunca, esnek ve esprili olmalısın. Kötü bir şey olsa bile, herşeyin iyi yönlerini görmelisin.

Aslında Düğünün için en iyi şey, iyi bir Düğün Organizatörü ile anlaşmandır, onlar sana Düğün boyunca destek olup, tüm yapılacak işleri organize edeceklerdir...

Unutmaman ve asıl yapman gereken tek şey ise, eğlenmen, sevgili eşinle, ailenle ve davetlilerle iyi vakit geçirmendir, bunu unutmayın... Ve alakasız işlerle meşgul olmayın. Unuttunmu!!, Bugün senin Düğünün..

4) Düğünden önce birşeyler yemeyi unutmayın.
Dikkat; Sarhoş veya sinirli gelinden daha kötüsü yoktur. Kendinizi düğünden ,hemen önce biraz rahatlatın, birşeyler atıştırın, mesela kulüp sandvich yada hafif bir yemek ve hafif bir içki için, bu sizi ferahlatacak, heyecanınızı azaltacaktır..

Ayrıca Düğün esnasıda, masada oturup yemek yiyen bir gelin düşünemiyorum, siz eğlenmelisiniz, dans etmelisiniz, Düğününüzün muhteşem olması size ve damada bağlıdır..

Yaniii, yemek işini düğünden hemen önce halletmeye bakın, zaten düğüne geçildiğinde tebriklerini almanız gereken, bir dolu davetli olacak, tebriklere geç başlarsanız, geç bitirirsiniz, eeee, sonra bir bakmışınız düğün bitmiş...Kolay gelsin :-)

5) Davetlilerin aşırı içki içmesine izin vermeyin..
Ne güzeldir, limitsiz içki servisi olan bir düğün, ama dikkat etmeniz gerekebilir, çünkü insanlar fazla sarhoş olduklarında, istenmeyen şeyler söyleyebilir, kavga çıkarabilir, sizi utandırabilirler,

Eğer bu durumdaki davetlilere rastlarsanız, siz değil, bir büyüğünüzü yanına göndererek ikaz edilmesini sağlayın, düğün sonunda , sarhoş olanlar için taksi servisini hazır tutmayı, organizatörünüze daha önceden not aldırın...

6) Müzik, fotoğrafçı, videocu, dekorasyoncu ve organizatör toplantısı.
Düğününüzden en geç bir hafta önce, Müzikçi, Videocu, fotoğrafçı, dekorasyoncu, organizatörünüzle ve düğün mekanı yetkilisiyle bir toplantı ayarlayın, yapılacakların üzerinden bir kezde, yeri görerek geçin..Hafif bir pratik yapmak, size güven verir..

Toplantı esnasında, düğününüzde görev yapacak kişilere muhakkak hatırlatacağınız diğer bir konuda, yedeklerini (3#Madde Hatırla ; video kamera, fotoğraf makinesi, ses ve ışık sistemi, davetlilerden%10 fazla yer ve masa düzeninin hazır olması) almayı unutmamalarıdır..

7) Düğüne Sakın Geç Kalmayın,
Diyeceksinizki, insan kendi düğününe geç kalırmı!, evet bilmiyorsa kalır . Nasılmı, şöyle , Düğününüz akşam yedide başlıyorsa , sizin en geç beşte düğün mekanında olmanız gerekmektedir..

Özellikle yaz düğünlerinde Gelin Damat 'ın fotoğraf çekimleri, düğün mekanında yapıldığından, düğün yerini, düğünden önce, son kontrolünü(herşey hazırmı) yapacağınızdan, ayrıca kendinize, bu tatlı telaş koşturmanın içinde, rahatlama zamanı yaratmanız , arkadaşlarınızla düğünden önce makara yapabilmeniz bakımından, düğün başlangıç saatinden en az 3-4 saat önceden düğün mekanında hazır olmayı ihmal etmeyin, tatsız süprizlerle karşılaşmayın..

8) Müzik .!!!! Düğünde, En önemli desteğiniz..
Diyelimki, hava muhteşem masmavi, düğün yeri harika çimler içinde bir kır düğünü, yada olağanüstü güzel bir balo salonundasınız, olmadı çok romantik bir havuzbaşında düğün yapıyorsunuz, servis elemanları, masa düzeni, dekorasyon ve organizatörünüz süpperr... ama inanın bunlarla bitmiyor..

Düşünün yukarıdaki saydıklarımıza , kötü bir müzik eklenince ne olur... Facia düşünmek bile istemem, işte bu yüzden müzikçiniz sizin ruh ikiziniz, psikolog gibi bir şey olmalı..Müzikçinizi seçerken, diğer herşeyi unutun, çok iyi, bilgili ve tecrübeli insanlarla çalışmalısınız...Dikkat bu bölümü iki kere okumanızı tavsiye ediyorum...

9) Bahşişler )
Evet, gülmeyin ama, düğününüzün, hatasız geçmesi, çalışanların daha özveriyle, davetlilerinize ve size hizmet etmesini istiyorsanız, küçükte olsa önemli değildir, ama düğünden önce bahşişleri dağıtırsanız, düğününüz sizin için dahada rahat geçecektir...

10) Güzel vakit geçirmeyi unutmayın..
Artık bütün koşuşturmalar, planlamalar, organizasyon ayarlamaları bitti, sıra sizde artık, Bugün Sizin Gününüz,Düğününüz..

Herkese baktığın zaman, herşey hayal ettiğin gibi olsun, eğlenin, dans edin, coşun, ağlayın(sevinçten), arkadaşlarınızla, ailenizle, akraba ve dostlarınızla birlikte, en güzel düğünün tadını çıkartın...
 

Benzer konular

Top