En Tuhaf 10 İcat

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,478
Beğeniler
9,012
Takım
GALATASARAY
#1
Yaratıcı icatlar - Business Insider, Çin'de sıradan insanlar tarafından bulunan ilginç icatları sıraladı. Ürünler yıllık patent başvurularından bulundu.

1. Elektrikli 'bavulsiklet'He Liang, elektrikle çalışan bavul ve motosiklet karışımı icatı ortaya çıkarmak için on yıl çalıştı. Saatte 19 km hıza çıkabiliyor.


2. Odadan çıkamayan robotTao Xiangli kendi kendini eğitmiş, herhangi bir eğitim almamış bir mucit. İkinci el pazarından aldığı parçalarla insan hareketleri sergileyebilen robotu icat etti ama tek bir sıkıntısı var. Robot bittikten sonra odasının kapısından çıkarılamayacak bir hal aldı. Toplam maliyeti 45 bin dolar bile değil.


3. Ahtapot denizaltıZhang Wuyi, ahtapot benzeri uzun kollara sahip bu denizaltıyı icat etti.


4. Demirciden özel helikopter55 yaşındaki demir ustası Tian Shengying, kendine özel helikopterini üretti.


5. Kendi protezini kendi ürettiSun Jifa, 32 yıl önce yaşanan bir dinamit patlamasında kollarını kaybetti. Protez kol alacak parası da yok. Yeğenlerine çelik ve plastikten protez üretmeleri için rehberlik etti ve protez kollar üretildi.


6. Elektrikli motordan robot49 yaşında kendisini Wu olarak tanıtan elektrikli motor ustası motor parçalarından robot icat etti.


7. Ev yapımı tankÇin ordusunun eski askerlerinden ve aynı zamanda çiftçi olan bu asker, 6 bin 450 dolar harcayarak kendine özel bir tank üretti.


8. 6 tonluk sığınakÇin mücit Yang Zongfu, yaklaşık 6 ton ağırlığındaki bu sığınak için uzun yıllardır çalışıyor. Sığınağın amacı insanları aşırı sıcak, aşırı soğuk gibi olağanüstü felaketlerden korumak.


9. Ev yapımı robotÇiftçilerin kişisel yardımcı robot üretimleri sınır tanımıyor.


10. Elektrikli motordan robotLiu Fulong tahtadan yaptığı elektriklik arabasıyla 32 kmlik hıza ulaşabiliyor
 
Top