En UCUZ bilgisayar

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1

ÇİN HALK CUMHURİYETİ'NİN ÖNDE GELEN BİLGİSAYAR FİRMALARINDAN ASUSTEK, İŞLEMCİ PİYASASININ LİDERİ INTEL'LE ORTAKLAŞA BİR BİLGİSAYAR HAZIRLADI. ŞUBAT AYINDA ÜLKEMİZDE DE PİYASAYA SÜRÜLECEK CİHAZ 300 DOLARLIK FİYAT ETİKETİYLE RAFLARDA OLACAK.GENELLİKLE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR PAZARINDA, BOYUT KÜÇÜLDÜKÇE FİYATIN ARTMASINA ALIŞAN KULLANICILAR İÇİN ASUS EEE PC HOŞ BİR SÜRPRİZ OLDU. BU BİLGİSAYARIN ÖZELLİĞİ, AYNI ZAMANDA HEM ÇOK KÜÇÜK HEM DE ÇOK UCUZ OLUŞU.


GENELLİKLE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR PAZARINDA, BOYUT KÜÇÜLDÜKÇE FİYATIN ARTMASINA ALIŞAN KULLANICILAR İÇİN ASUS EEE PC HOŞ BİR SÜRPRİZ OLDU. BU BİLGİSAYARIN ÖZELLİĞİ, AYNI ZAMANDA HEM ÇOK KÜÇÜK HEM DE ÇOK UCUZ OLUŞU."EN KOLAY, EN ÇALIŞKAN, EN EĞLENCELİ" SLOGANIYLA TANITIMI YAPILAN BİLGİSAYARIN EKRANI YALNIZCA 7 İNÇ BÜYÜKLÜĞÜNDE.FİYATI DÜŞÜRMEK İÇİN CİHAZDA MİCROSOFT'UN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİ YERİNE ÜCRETSİZ DAĞITILAN VE ÖZEL OLARAK BU BİLGİSAYAR İÇİN TASARLANMIŞ BİR LİNUX SİSTEMİ KULLANILMIŞ.
 

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#2

512 MB BELLEĞE SAHİP EEE PC'YE BİLGİSAYAR DERGİLERİ TAM NOT VERİRKEN, ASUS İLK AŞAMADA 500 BİN, 2009'A KADAR DA 5 MİLYON EEE PC SATMAYI HEDEFLİYOR.SİSTEMİN İÇİNDE AÇIK YAZILIM TABANLI POPÜLER PROGRAMLAR, MOZİLLA FİREFOX, OPENOFFİCE, SKYPE VE GOOGLE ARAÇLARI ÖNCEDEN YÜKLENMİŞ OLARAK GELİYOR.


internethaber
 

Benzer konular

Top