1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Enel Hak - أنا الحق

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 25 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Ene'l-Hakk (Arapça: أنا الحق ), Arapça "Ben Hakk'ım", "Hak'tan gayrı değilim." demektir.

Hakk gerçek ve doğru anlamlarına geldiği gibi aynı zamanda İslamda Allah'ın isimlerinden biridir ve bu söz kişinin Tanrı ile birleşip-bütünleştiği, Tanrı'nın kişide vücut bulduğu veya kişinin varlığının Tanrının varlığı içerisinde eriyip yok olduğu (Hulul) diğer bir ifade ile Tanrı'nın varlığının kişinin vücudunda yüz bulması anlamlarını da ifade etmektedir.[1] Bu düşünce Tevhid akidesine aykırı bulunarak ilk söyleyen kişi olan Hallâc-ı Mansûr'un idam edilmesine neden olmuştur.

2. Gönülçelen

Gönülçelen Sen zamana bırak gerisini ben hallederim... Özel üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    1.580
    Yer:
    Antalya
    Banka:
    2.946 ÇTL
    Tam anlamiyla kısa ve öz yorumu "Allah'tan geldik Allah'a dönecegiz";) guzel bir paylasim @YoRuMSuZ emegine saglik...

SAHRA_BUSE, dderya ve YoRuMSuZ bunu beğendi.
  3. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.323
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.713 ÇTL
    Çok güzel bir anlamı var evet. Benim için de taze bilgi yeni öğrendim bu deyimi. :)

Gönülçelen bunu beğendi.
  4. Gönülçelen

Gönülçelen Sen zamana bırak gerisini ben hallederim... Özel üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    1.580
    Yer:
    Antalya
    Banka:
    2.946 ÇTL
    Evet anlamlı benimde ilk ogrendigimde benimsedigim bi cumle oldu ve arastirma yapmama sebepti bi kac hafta:)

dderya ve YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş