1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Engelin Evliliğe Etkisi..

Konusu 'Engelleri Aşalım' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.703 ÇTL
  Engelli olduğumuz için taşıdığımız bazı kaygılardan dolayı evlenme konusunda birazda olsun çekimser olduğumuz oluyor mu?

  Engelimizle evlilik arasındaki ilişkilendirme sizce nasıldır?

  Bir engelli olarak evlilik konusunda ister istemez bazı çekincelerimizin olması normaldir. Yaşamımızda hayat zorluklarının insanı bunalttığı bir dünyada yaşamak gerçekten zordur. Üstelik bizim buna bir de engelimiz eklenince bu zorlukların katlanarak artması da kaçınılmaz oluyor.

  İşte bu bağla da düşündüğümüz zaman insanın evlenme ile ilgili tereddütleri de orta çıkıyor. Çünkü evlilik çok ciddi bir kavramdır. Bunu ciddiye almadan atacağınız bir adım hayatınız boyunca bizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu olumsuz etkiden kurtulmak için acele etmeden karşımızdaki insanı tanımadan karar vermemeliyiz. Zira yapacağımız yanlışların faturası yine bize kesilecektir. Bunun bilinciyle hareket etmeliyiz.

  Engelimizle evliliği ilişkilendirdiğimizde ortaya çıkan sonuç bana göre evlenmek hemen hemen hiçbir engelli içinolmayacak bir şey değildir. Her normal insanı hakkı olduğu kadar engelli insanlarında evlenmeye hakları vardır. Engelimizle ilgili bazı sorunların evliliğimizde yaşanılması kaçınılmazdır. İşte burada dikkat edilmesi gereken konuevlilik için seçeceğimiz insanın engellide olsa engelli bir kişiyi anlayabilmesi meselesidir. İnsanlar birbirlerini anlamadığı zaman mutsuzluk kaçınılmazdır. Seçilecek insanın fedakâr olması da çok önemlidir. Bazen hayatta mutluluğumuz için bazı konularda kendimizi feda edebilmeliyiz.

  Burada bir engelli olarak evlenilecek kişinin bizi taşıyabilmesi psikolojik anlamda bizi kabullenmesi de çok önemlidir. Karşısındaki kişiyi kabullenemeden onunla bir ömür boyu yaşamak sanırım hiçte hoş olmayan bir sonuç doğuracaktır. İşte bu sonucun olumsuz olmaması için karşımızdaki insanın bizim için hissettikleri çok önemlidir.

  Unutmayalım ki bazı duyguların gerçek manada hissedilmeden sadece şifahen söylenilmesi yetmez. Yüreğinde de o duyguyu gerçek manada hissetmedikçe bu söylemlerin hiçbir anlam ve önemi olamaz. Yapmacık sözlerle mutluluğun olmayacağı çok açık ve nettir.

  Bunun yanında yaşanılan sorunlar arasında sağlık problemlerinin de olduğu düşünülebilir. Lakin ben sağlık sorunlarından dolayı yaşanılabilecek sorunları kolay aşılabileceğini düşünüyorum.

  Herkesin gönlünden geçen güzelliklerin hayatına yansımasını temenni ederim.
   
Benzer Konular
 1. KaRaMBoL
  Mesaj:
  11
  Görüntüleme:
  1.499
 2. Papatya
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  536
 3. Papatya
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  440
 4. SizinSesiniz
  Mesaj:
  29
  Görüntüleme:
  2.049
 5. Papatya
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  674
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş