Engelliere Çıkarılan Kimlik Kartları

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
13,066
Beğeniler
511
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Adana İl Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fazlı Doğanç, daha önce 6 ayda çıkarılan engelli kimlik kartının artık 6 dakikada verildiğini söyledi.

Doğanç, yaptığı açıklamada, Adana'da 35 bin kayıtlı engelli bulunduğunu 2 yılda 9 bin engelliye kimlik kartı verdiklerini söyledi. Daha önceleri engelliye kimlik kartının Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından verildiğini belirten Doğanç, "Engelliler bize başvuruyor biz de başvuruları Ankara'ya gönderiyorduk. Burada bütün Türkiye'den gelen başvurular incelendiği için ister istemez kimliklerin gelmesi en az 6 ay sürüyordu. Bu nedenle engelli vatandaşlar çok mağdur oluyordu. Ancak şimdi
Adana'da oturan engelli vatandaş Adana'dan, Mersin'de oturan engelli vatandaş Mersin'den, Hatay'da oturan engelli vatandaş kimliğini Hatay'dan alabilme imkanına sahip" dedi.

Engelli kimliğin verilmesi işleminin merkezi yönetimden, yerele yönetime verilmesinin ardından engelli vatandaşın zaman engelinin ortadan kalktığını vurgulayan Doğanç, "Daha önceleri en erken 6 ayda kimlik alan engelliler şimdi Yedipınar Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi'nden 6 dakikada alabiliyor. Bu durumdan engellilerden oldukça memnun" diye konuştu.
 
Top Bottom