Engelliler İçin Kokulu Sabun Yapımı Kursu düzenlendi.

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Engelliler İçin Kokulu Sabun Yapımı Kursu düzenlendi.

26 Haziran 2011 Pazar Saat 22:03

Kuşadası İlçe Halk Eğitim Merkezince, Özel Kuşadası Pamuk Bakım Merkezi'nde rehabilitasyon gören bedensel ve zihinsel engellilere yönelik Kokulu Sabun Yapımı Kursu düzenlendi.

Kuşadası İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Behire Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, Özel Kuşadası Pamuk Bakım Merkezi'nde rehabilitasyon gören 18 yaş ve üzeri bedensel ve zihinsel engelliler için mesleki beceri kursu olarak Kokulu Sabun Yapımı Kursu açtıklarını belirtti. Merkezde haftanın üç günü güzel sanatlar eğitmenleri tarafından verilen kursta 45 engelli bireye, kokulu sabun yapımının öğretildiğini kaydeden Yıldız, kursiyerlerin bu süreçte yaptıkları sabunların kurs sonunda düzenlenecek
kermesle satışa sunulacağını bildirdi.
Özel Kuşadası Pamuk Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Arzu Çelik de, yaklaşık sekiz ay önce faaliyete başladıklarını ve halen 160 öğrenci kapasitesine sahip olan merkezlerinde 95 engelliye hizmet verdiklerini söyledi. Merkezlerinde engellilerin rehabilitasyonuna yönelik faaliyetlerin yanı sıra halk eğitim desteğiyle çeşitli kurslar düzenlediklerini belirten Çelik, son olarak düzenledikleri kursla da öğrencilerinin hem becerilerini geliştirdiklerini hem de eğlenceli zaman geçirdiklerini sözlerine ekledi.
 
Top