Er Kalı’ya kötü muamele bitmiyor

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Tedavi edildiği hastanede de kötü muameleye maruz kalan Er Utku Kalı iki hafta yalnız bir odada kaldı. Hastaneye girişte F Tipi hapishanelerindeki gibi çıplak aramaya maruz bırakıldı. Kalı kaldığı hastanin bodrum katındaki odada üşümemek için dört kat kazak ve iki kat çorap giyiyor.
Hacker grubu Redhack’e Reyhanlı patlamasıyla ilgili istihbarat raporlarını sızdırdığı iddiasıyla tutuklanan Er Utku Kalı’yı kaldığı Erzurum Fevzi Çakmak Asker Hastanesi’nde CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün ve Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ziyaret etti. Kalı’yı ziyaret izlenimlerini paylaşan Aygün Kalı’nın hastanede de hapishanedeki gibi bir işkenceye maruz kaldığını belirtti. Kalı’nın 2 hafta yalnız bir odada kaldığını, hastaneye girişte çıplak aramaya maruz kaldığını aktaran Aygün, Kalı’nın hastanenin bodrum koğuşunda soğuk bir odada kaldığını belirtti.

‘Hapishanede gözleri bozulmuş’
Aygün’ün verdiği bilgiye göre bugün hastanede kalan Kalı’yı ziyaret ettiği öğrenilirken, Kalı’nın “Travma sonrası stres bozukluğu” tanısıyla hastaneye 5 Eylül tarihinde yatırıldığı belirtildi. Kalı’ya daha hastane girişinde F Tipi cezaevlerinde uygulanan çıplak aramanın dayatıldığını ve o şekilde ayakta bekletildiğini aktaran Aygün, Kalı’nın şuan 3 ilaç kullandığını tansiyonun sürekli yükseldiğini ve hapishanede gözlerinin bozulduğunu aktardı. Hastanenin en soğuk bölümü olan bodrum katında tedavi gören Kalı’nın kalorifer olmadığı için dört kat kazak ve iki kat çorapla gezdiği ifade edildi.

Doktoru Sami İyisoy’dan Kalı’nın durumu ile ilgili bilgi alan Aygün Kalı’nın GATA’ya sevk edileceğini kendisine iletildiğini belirtti.
 

Benzer konular

Top