Erdem Ergüney

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,293
Beğeniler
4,999
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1

1970 yılında Denizli’de doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümüne girdi. Stanislavski metodu üzerine temellendirilen okul eğitimi süresince çeşitli tür ve metotlardaki oyunlarda rol aldı. Yıldız Kenter, Haldun Dormen, Güngör Dilmen gibi ustalardan ders aldı. 1996 yılında mezun olduktan sonra dil ve tiyatro eğitimi için İngiltere’ye gitti.

Leeds kentindeki West Yorkshire Playhouse tiyatrosunda altı aylık Workshop çalışmasına katıldı. Ardından Londra’da National Theatre’da “The Invention Of Love” adlı oyunun provalarına üç ay süre ile özlemci olarak katıldı.

Türkiye’ye döndüğünde çeşitli okullarda tiyatro öğretmenliği yaptı. 1999 yılından sonra çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı. “O Şimdi Asker” filminde oynadı.

2003 yılından beri de Kurtlar Vadisi dizinde Deli Hikmet karakterini canlandırmakta.

Deli Hikmet Kimdir?
Ali'nin en iyi dostudur. Küçük dükkanında TV tamir ederken bir yandan da ülkede olup bitenler üzerine ve Derin Devlet hakkında komplo teorileri üretmeye bayılan bir kişiliktir. Bu tür sivri çıkışlarından ötürü lakabı "Deli Hikmet" olup hayatında tek büyüğü Ömer Baba'dır.

Filmografi
Kurtlar vadisi, Deli Hikmet, 2003-2004
O simdi asker, 2003
Yılan Hikayesi, 2003
 

Benzer konular

Top