Erdoğan:'İspatlanırsa istifa ederim'

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Başbakan Erdoğan, gizli hesap iddialarıyla ilgili olarak, "Eğer ispatlanırsa ben bu makamda durmam, milletvekilliğinde de durmam" dedi.
Wikileaks’in yayınladığı belgelerde kendisine ilişkin iddiaları yanıtlarken, "Benim abdestimden şüphem yok, dolayısıyla namazımdan da şüphem yok" dedi.

"Benden iddiaların ispatını istemek kadar cehalet olur mu? Benim İsviçre'de tek kuruş hesabım yok" diye konuşan Erdoğan, "Yok ki ispat edeyim" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Wikileaks’in yayımladığı gizli ABD belgelerin ile ilgili olarak, "Bu diplomatların yalan yanlış yorumlarıyla yaptıkları iftiralar birinci derecede Amerika Birleşik Devletleri’ni bağlar. Bunun hesabını ABD’nin sorması lazım o diplomatlarından" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerinin Wikileaks’in yayımladığı gizli ABD belgeleri ile ilgili tutumu konusunda, "Açıklanan çok az bilgiyi bir fırsat olarak görüp buradan hükümete nasıl saldırırız derdine düşmüş durumdalar. Kendilerine ait cümle kalmadığı için başka bir devletin diplomatları arasındaki dedikodu niteliğindeki yazışmalardan medet umar hale geldiler"

Başbakan Erdoğan, gizli hesap iddialarıyla ilgili olarak, "Eğer ispatlanırsa ben bu makamda durmam, milletvekilliğinde de durmam" dedi.

"Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde 1 milyar dolar serveti var diyen şu anda Ergenekon davasından içeride. O dönem buna bir işadamı da sahip çıkmıştı sonradan özür diledi. Bizim hakkımızda iftiralarla dolu bir çok kitaplar yazılıyor. Başbakana iftira atmak prim yapıyor. Kitap yazarken de prim yapıyor, haber yaparken de prim yapıyor."

MİLLİYET
 

Benzer konular

Top