1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ergenekon Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Aylardır gündemden düşmeyen karşı komşumla ben dışında herkezin iddaanemede yer aldığını düşündüğüm ergenekon ile sizce neler amaçlanıyor olabilir? Az çok iddaname içeriği hakkında herkezin bilgisi var olası bir darbe ile başlıyan operasyon sonrasında kitap çıkartılacak iddanemeye döndü içerisinde susurluktan sabancı cinayetine kadar gelmiş geçmiş faili mechul olayların neredeyse hepsini içine alan geniş kapsamlı bir iddaname halini aldı. Her gün haberlerde yeni isimler duyuyoruz. Sizce bu işin sonu kime yada kimlere çıkacak bir günah keçisi arayışımıdır? Yada sonunda gerçek adalet tecelli ediyormu? siz ergenekon hakkında neler düşünüyorsunuz?

2. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Kimsenin bir fikri yokmu :D

3. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Sonuna kadar gidilsin akmı karamı ortaya çıksın.Türkiyede hiçbirşey göründüğü gibi değilmiş diyesim geliyor ayrıntılar ortaya çıktıkca.İnşallah ülkemin menfaatine bir sonuç ortaya çıkar. Bazı kesimler yargı bağımsızlığı diye bağırırken ucu bir yerlere değince yargıya saldırmaya başlamalarıda manidar geliyor.

4. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    banada bir günah keçisi bulma operasyonu tozlu rafları boşaltma girişimi gibi geliyor ne yani yıllardır hizmullaha kadar Türkiye' nin başına gelen tüm olaylardan bu örgütmü sorumluymuş neymiş bu örgüt böyle diye düşündürüyor beni umarım sonuçta adalet kazanır.

5. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.785
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    387 ÇTL
    Çok sey için kullanılıyormuş gibi geliyor..kızılın dediği gibi günah keçisi gibi...gündemi değiştirmek..ucu birilerine dokunan konuları kapatmak..askeriyeyi karalamak...

6. imposibel

imposibel Usta

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    Hmm... Öncelikle artık üniversiteler yerine ceza evlerine gidilmeli malum sebepten.. sonracığmaa Bekir COŞKUN çok değil 9 ocak günü tam olarak ne düşündüğümü ne hissettiğimi kaleme dökmüştü bu konuda. Okumayanlar veya unutanlar için [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..].

Bu arada ülke genelinde hukuksuzluk söz konusu anlamaları için güzel insanımın, O'nun da mı çocuğuna tecavüz edilmeli?!

İyi forumlar.

7. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Ergenekon. En başta neden operasyonun adının Ergenekon olarak konuşmasına takmıştım. Sonrasında enteresan tutuklanmalar, gözaltılar geldi. Şu ya da bu ideolojiye sahip insanlar harcanıyor diyebilmekte pek mümkün değil. Olaya adı karışanların çoğu birbiri ile ilintisiz işler yapıyor ve tanışmıyorlar. Kısaca bu olayın içyüzü konusunda birileri tarafında kamuoyunun ne kadar şey bilmesi gerektiğine karar verildiğini ve bu kadarını bildiğimizi düşünüyorum. Benim kişisel kanaatim gücün el değiştirdiği yönünde. Bu sadece bizim ülkemize has bir durum değil aslında her ülkede olan durumlar. Perde arkası güçler ülkelerde hep söz sahibidir. Mevcut iktidarın bu kadar güçlü olduğuna ve bu olayların üzerine gidebileğine kesinlikle inanmıyorum. Bu daha büyük bir operasyon.

Bekir Oşkun konusundaki kanaatimi de belirteyim konuda adı geçmişken. Kalemini akıcı kullanmasını hakikikaten seviyorum. Anlatmak istediğini çok güzel anlatıo fırsat buldukça da okuyorum. Ancak kendi fikri dışında başka fikirlere, başka fikre sahip olmayanlara saygısı olmayan biri olduğu için de beğenmediğimi belirtmeliyim. Bana göre Bekir Coşkun; okunması gereken ancak dinlenmemesi gereken bir kişi. Özellikle siyasi tartışma konularında karşı fikre sahip insanlara takındığı üslup çok yakışıksız.

Ama adam yazıyor abi, güzel de yazıyor :)

8. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Durduk yere Ergenekon'dan girmeyelim usta şimdi.Ben bişey yazmayım:D

9. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Devletin "çocuğum ses edersen ağzına aci biber sürerim" dediği birşey...

10. YeNi_ÇeRi

YeNi_ÇeRi Usta

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    eL-MaHSuRa...!!
    Banka:
    36 ÇTL
    Yorum yapmasam daha iyi..Şahit Falan Yazarlar Sonra..:)

Sayfayı Paylaş