Ergenekon'da 12. dalganın odağındaki isim: Haberal

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,078
Şehir
TÜRKİYE
#1
Ergenekon soruşturmasının 12. Dalga operasyonu bu sabah saatlerinde başlandı. 18 İlde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında Başkent Üniversitesi Rektörü ve Kanal B Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın evinde arama yapıldı.

HABERAL GÖZALTINDA
Alınan bilgilere göre polisin, Haberal'ın evi ile birlikte Başkent Üniversitesi ile Kanal B Televizyonu'nunda da arama yaptı. Sabah saatlerinda başlayan ve yaklaşık 3 saat süren aramalar, saat 09.40 sularında sona erdi; polis Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı gözaltına alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü. Evinin önüne toplanan kalabalığa el sallayn Prof. Haberal, Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Prof. Dr. Haberal, gazetecilerin “neden gözaltına alındınız” sorusuna, “Bunu bana değil gözaltına alanlara sorun” karşılığını verdi. Bir mesajınız var mı sorusuna da Prof. Dr. Haberal, “Atatürk Cumhuriyetine yakışmıyor” demekle yetindi.


POLİS PATALYA OTEL'DE
Soruşturma kapsamında, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın kurucusu olduğu Başkent Üniversitesi Vakfı'na ait Gölbaşı'nda bulunan Patalya Otel'de arama yapıldığı öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçleri, otelde bulunan bilgisayarların harddisklerine el koydu.


ARABASI DA ARANDI; BİLGİSAYARINA EL KONULDU
Aramalarda Haberal'ın bilgisayarına ve bazı dosyalara el konuldu. Haberal'ın arabasının da arandığı bildirildi.

Prof. Mehmet Haberal hakkında gözaltı emri olduğu bildirildi. Haberal'ın İstanbul'a götürüleceği bildiriliyor.

Mehmet Haberal'ın adı Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde adı geçiyordu. Haberal'ın adı darbe iddialarına kaynaklık eden belge ve bilgilerede geçmişti.

İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ
Prof Mehmet Haberal ve İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderildi.

MHP'Lİ DENİZ BÖLÜKBAŞI HABERAL'IN EVİNE GİTTİ
Bu arada Ergenekon soruşturması kapmasında arama yapılan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın evi ziyaretçi akınına uğradı. Polis ve jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı Prof. Dr. Haberal’ın evine gelenler arasında MHP’li milletvekilleri de bulunuyor. MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Prof. Dr. Haberal’ın evine geldi ve Prof. Dr. Haberal ile görüşmek için içeri girdi. Ancak Bölükbaşı’nın Prof. Dr. Haberal ile görüşüp görüştürülmeyeceği kesinlik kazanmadı. Çok sayıda vatandaş da Prof. Dr. Haberal’ın evinin önünde güvenlik çemberinin dışında bekliyor.

BAZI YAYIN KASETLERİNE EL KONULDU
Öte yandan polisin arama çalışması devam ederken, Kanal B televizyonu'nda yayın kesintisiz sürüyor. Kanalın yayını normal programı kapsamında sürerken, televizyonda arama yapıldığı alt yazıyla izleyicilere duyuruluyor. Bu arada, Kanal B televizyonun haber müdürü Metin Kayahan, aramalarda polisin eski bazı programlara ilişkin yayın kasetlerine ve cd'lerine el koyduğunu söyledi.
 
Katılım
12 Nsn 2009
Mesajlar
18
Beğeniler
0
Yaş
30
Şehir
mekan-ı arz
#3
kemalist olmak çete kurmak mı terör örgütü kurup faili meçhul cinayetler işlemek mi?
bunlar asalak kemalizmin sırtından geçiniyorlar....
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
S Şairlerden 0

Benzer konular

Top