1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Erişmeliyim lahzanın lal olan lisanı haline!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Ne zaman bir mavzer sesiyle irkilsem
    Uyku tutmayan gözlerimi hayret ederek sesin geldiği yöne diksem
    Sarhoş sokakların, ıssız kaldırımların, fersiz yanan lambanın sukutuna yönelsem
    İçim sızlar, yâd ettiğim bir âlemin sancısı başlar, o an kalbim hangi manada atar, bilsem

Söyle kim ayrılmak ister ki yârinden
    İnsanın ruhunu ihata eden ve anılan derinlikten, keder ikliminden
    Bahtın beklenmeyen tesirinden, lahavle çektiren eleminden, yüreği burkan histen
    Ne vakit yastığa başımı koysam, izanımın kayıp yıllarını ayıklasam, gamımıdır dedirten

Ey nefesin sahibi, emanetin banisi
    Nedir bu karamsarlığım, umut sağanağımda artık solan kanaatim
    Sabır saatim, edep hassasiyetim, iradi zafiyetim, bağnaz muhalefetim, niye böyleyim
    Sanki hüzün mevsimindeyim, kalbimi hicranın ahengiyle teksin ederim ben azade miyim

Neden okuduğum kitaplar yetmiyor
    Aklım ve izanım ruhuma geçit vermiyor, idrakim niye sukut ediyor
    Hangi kapıları çalmalıyım, hiç yılmadan bir ömür harcamalıyım, aşka kapalı mıyım
    Sevda sahrasından ne kadar uzaklardayım, suallerin mi hastasıyım, neden ben yastayım

Ne zaman yetişeceğim o huzura
    Ruhumu ve kalbimi hiç yormayan bir yolculuğa, ahım yalnız kalsa da
    Ruhumun hicran damlaları yakamı hiç bırakmasa da, gözyaşlarım kurumadan aksaya
    Sineme vecdini bağışla, dirliğim için çile ile yol bulmama ne olur acıma, Rabsin bağışla

Yıllardır hasret kaldığım gül konuşsa
    Ruhuma seslenen dikeni, esrarıyla kalbime yaklaşsa, yine de uyutma
    An ve vadinde akan zaman senindir, aşk hakikatin için senden gelen ilham-ı halvetindir
    Ne olur beni bana bırakma nefsi vesveselerimle buluşturma aczi yeti irademe yaklaştırma

Sen sahibimsin, yaratan Rabbimsin
    Her türlü şerden, fark edemediğim akıbetten, yalan ve riya telkininden
    Benlik adına tekebbüre girmekten, ihmal ettiğim ve ötelediğim heveslerin vehminden
    Ruhumu ve kalbimi koru aklımı ve idrakimi beyhude vakit ayırmam için hiç fırsat verme

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş